maj 17, 2023
Aktualności

Prezes e-Izby na Netcomm Forum

W ramach internacjonalizacji działań Izby Gospodarki Elektronicznej oraz promocji eksportu online wśród małych i średnich przedsiębiorców Prezes e-Izby Patrycja Sass-Staniszewska oraz Dyrektor Projektów Paulina Wojczyńska wzięły udział w międzynawowym Netcomm Forum.

Netcomm Forum już od 17. lat stanowi przestrzeń do międzynarodowego dialogu na temat handlu elektronicznego, cyfrowego handlu detalicznego oraz innowacji biznesowych w stale zmieniającym się środowisku cyfrowym. W tym roku XVII edycja wydarzenia została zorganizowana w Mediolanie.

Na specjalne zaproszenie Roberto Liscia - Prezesa Netcomm, reprezentantki Izby Gospodarki Elektronicznej wspólnie z przedstawicielami 20. krajów europejskich organizacji e-commerce otworzyły jeden z największych eventów w Europie. Netcomme event - Opening night odbył się 16.maja.

Pierwszego dnia Forum Patrycja Sass-Staniszewska wzięła udział w panelu Porównanie europejskiego handlu elektronicznego. Zaprezentowała przed szerokim audytorium sytuację polskiego rynku e-commerce, scharakteryzowała polskiego e-konsumenta oraz przedstawiła potencjał współpracy cross border pomiędzy krajami.

Podkreśliła również ogromne możliwości dalszego rozwoju biznesu e-commerce na linii Polska-Włochy, zwłaszcza że oba kraje już w chwili obecnej osiągnęły wysoką pozycję jako partnerzy handlowi. W debacie wzięli również udział:

  • Gelo Furchheima – Prezes bevh – Niemieckiego Stowarzyszenia Handlu Elektronicznego,
  • Wijnand Jongen – Prezes e-commerce Europe,
  • Roberto Liscia – Prezes Netcomm,
  • Marc Lolivier – dyrektor generany Fevad,
  • Marlena Ten Ham– CEO Thuiswinkel.org.

Wystąpienie Prezes e-Izby spotkało się z ogromnym zainteresowaniem, a także zaktywizowało widzów i zachęciło do zadawania pytań "z sali". Warto nadmienić, że Patrycja Sass-Staniszewska zaproponowała przeniesienie dialogu do Warszawy oraz jego kontynuację w trakcie spotkania, które w przyszłym roku zostanie zorganizowane przez e-Izbę. Prezesi kluczowych organizacji e-commerce na arenie międzynarodowej przyjęli zaproszenie! Oznacza to, że już niebawem międzynarodowy dialog na temat eksportu online wśród małych i średnich przedsiębiorców odbędzie się w stolicy Polski i już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w nim wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą wyjść ze swoimi usługami na rynek międzynarodowy.

Po wystąpieniu w panelu Prezes e-Izby wzięła udział w spotkaniu Board of Directors Ecommerce Europe, gdzie wspólnie z 20. przedstawicielami organizacji europejskich e-commerce dyskutują o działaniach organizacji, której podstawowym celem jest wsparcie legislacyjne europejskiego e-commerce. W wydarzeniu udział wzięli:

  • Alexandre Fonseca - ACEPI,
  • Cesar Tello Pozo i Miguel Ferrer - Asociation Espanola De La Economia Digital Adigital,
  • Maria Lene Ten Ham, Paul Nijkof, Martijn Hos i Joost Romeijn - Thuiswinkel,

O sukcesie tegorocznego Forum świadczy frekwencja – pierwszego dnia w wydarzeniu wzięło udział 5 tys. uczestników! Dużym zainteresowaniem cieszyła się również transmisja online. Dzień zakończyła kolacja biznesowa, w której udział wzięli Patrycja Staniszewska oraz Paulina Wojczyńska, a także Grzegorz Basta – CEO Sortmund.pl, firm zrzeszonej w e-Izbie.

    ?>