Payment Meeting – o przyszłości rynku płatniczego

...

Konferencje Payment Meeting to tradycyjny element w kalendarzu osób związanych z płatnościami. To solidna porcja wiedzy o nowościach w płatnościach, planach, ale także zmianach legislacyjnych.

Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się 28 listopada – online.

Jednym z tematów przewodnich będzie faktyczny stan wdrożeń, problemy, ale także rozwiązania oparte na otwartej bankowości. Jaka będzie przyszłość płatności i na czym trzeba się skoncentrować? O wykorzystaniu sztucznej inteligencji do zarządzania najsłabszymi ogniwami systemów opowie Maciej Orzechowski – szef AIA Concept. Sojusz i ekosystem Fintech Poland opisze Paweł Widawski – Prezes Fundacji. Podczas wydarzenia nie zabraknie wątków związanych ze zgodnością: kwestie związane z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu w kontekście walut cyfrowych przedstawi Michał Nowakowski – nowy Prezes PONIP, wyzwania AML w zakresie ustalania beneficjentów rzeczywistych, a także komunikaty GIIF i KNF oraz konkretne przypadki zaprezentują specjaliści z Departamentu Informacji Finansowej Ministerstwa Finansów. O perspektywie biometrii behawioralnej mówił będzie natomiast Mecenas Krzysztof Korus z kancelarii DLK.

Podczas wydarzenia nie zabraknie wątków praktycznych. Rosnące znaczenie trwałego nośnika to temat wystąpienia Piotra Tomasika z KIR. Kompleksowe wdrożenie prezentacji rachunków w bankowości pokażą przedstawiciele BillTech. Przyszłość płatności PSD2 zaprezentują przedstawiciele ING Banku Śląskiego, a najnowsze dane o doświadczeniach płatniczych konsumentów przekaże Maciej Maciejewski z Visa.

O przyszłości rynku, w tym po pandemii oraz podczas kryzysu, ale także jak wykorzystać zmiany rynkowe rozmawiać będą Ewa Łuniewska – Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego, Dariusz Mazurkiewicz – Prezes BLIK oraz Adrian Kurowski – Dyrektor Visa w Polsce.

Więcej szczegółów na temat wydarzenia znajdziecie na stronie www.paymentmeeting.pl.

Izba Gospodarki Elektronicznej objęła patronatem medialnym to wydarzenie.

Zobacz także:

InPost to kolejna firma, która dołączyła do grona partnerów inicjatyw e-Izby w 2023 roku!
InPost to kolejna firma, która dołączyła do grona partnerów inicjatyw e-Izby w 2023 roku!

InPost – Paczkomat, Kurier to kolejna firma, która dołączyła do grona partnerów inicjatyw e-Izby w 2023 roku! […]

Czytaj więcej
TAKI SAM START – przez dialog do rozwiązań
TAKI SAM START – przez dialog do rozwiązań

Izba Gospodarki Elektronicznej kontynuuje kampanię, której celem jest zrównanie szans konkurencyjnych europejskich przedsiębiorców e-commerce z podmiotami kierującymi […]

Czytaj więcej
mBank dołączył do grona partnerów inicjatywy e-Izby
mBank dołączył do grona partnerów inicjatywy e-Izby

Mamy przyjemność przedstawić kolejną firmę, która dołączyła do grona partnerów inicjatyw e-Izby. mBank Polska od lat jest […]

Czytaj więcej
Dołącz do e-Izby
Widzisz błąd na stronie?