„Róża, a co chcesz wiedzieć o e-commerce?” – premiera słuchowiska edukacyjnego o technologii dla dzieci

...

„Róża, a co chcesz wiedzieć o e-commerce?” to pierwsze w Polsce słuchowisko dla dzieci, będące przewodnikiem po świecie internetowych zakupów. Jego bohaterkami są siostry Róża i Malina, które przeżywają ciekawe przygody, uczą się, jak funkcjonuje świat i są bardzo ciekawe wszystkiego, co jest związane z nauką i nowymi technologiami. Słuchowisko jest zapowiedzią trzeciego komiksu z serii „Róża, a co chcesz wiedzieć?”, którego pomysłodawcą i jednym autorów jest Artur Kurasiński. Partnerem słuchowiska oraz komiksu „Róża, a co chcesz wiedzieć o e-commerce?” jest Izba Gospodarki Elektronicznej. 

Róża i Malina chodzą do szkoły podstawowej, lubią rozmawiać z rodzicami i zadawać im wiele ciekawych pytań, bo chcą jak najlepiej poznać otaczający je świat. Wraz z najbliższą rodziną, przyjaciółmi i ekspertami w swoich dziedzinach odkrywają tajemnice e-commerce. Dzięki roztropnym bohaterkom dzieci dowiedzą się m.in. na czym polegają zakupy w Internecie, co można sprzedawać w sieci i dlaczego trzeba zwracać uwagę na ekologię. Poznają także zasady polityki zwrotów, działania paczkomatów, a nawet systemu skanowania stóp! 

Rozwój zainteresowań i ciekawość świata 

Słuchowisko w przystępny dla dzieci sposób wyjaśnia funkcjonowanie cyfrowego świata. Jednocześnie pełni rolę pierwszego przewodnika po tym, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie kupować online. To gratka nie tylko dla najmłodszych, którzy interesują się innowacjami, ale przede wszystkim dla rodziców, którzy chcą chronić swoje pociechy przed niebezpieczeństwami mającymi swe źródło w sieci i wspierać je w świadomym korzystaniu z możliwości jakie dają nowe technologie. 

O twórcach 

Pomysłodawcą i jednym z autorów projektu jest Artur Kurasiński – przedsiębiorca, inwestor, obserwator oraz krytyk zjawisk cyfrowych i nowych technologii, autor gier oraz komisów edukacyjnych o nauce i technologii z serii „Róża, a co chcesz wiedzieć?”. Jest także twórcą jednego z najpoczytniejszych polskich blogów i podcastów kurasinski.com. W słuchowisku „Róża, a co chcesz wiedzieć o e-commerce?” Artur Kurasiński wcielił się w rolę taty. Jego córki – Róża i Malina – użyczyły głosów swoim imienniczkom i zarazem głównym bohaterkom. Ponadto, w nagraniu usłyszymy głosy: Artura Korzeniowskiego (głosy męskie), Agnieszki Bieńkowskiej (mama Róży), Agnieszki Matejuk (mama Tarasa, Patrycja), Karoliny Pełki (Roksana), Mai Durlej (Paula), Mai Badura (Lena) i Nazara Lukyanetsa – Назар Лукьянец (Taras). 

Słuchowisko jest podzielone na 11 odcinków i trwa łącznie 42 minuty. Nagranie można bezpłatnie odsłuchać na Spotify, Google Podcasts i Apple Podcasts. Dystrybutorem słuchowiska jest edukomiks.pl.

Od słuchowiska do komiksu 

Słuchowisko „Róża, a co chcesz wiedzieć o e-commerce?” to zapowiedź trzeciego komiksu edukacyjnego o technologiach dla dzieci z serii „Róża, a co chcesz wiedzieć?”. Komiksy to unikalne publikacje przeznaczone dla dzieci powyżej 7 roku życia, które w prosty sposób tłumaczą skomplikowane zagadnienia związane z nauką i technologią. W pierwszej części książki czytelnicy mogą śledzić zmagania rodziców Róży z wprowadzeniem jej do świata nauki i technologii oraz zgłębić tematy związane m.in. z samochodami autonomicznymi, robotyzacją, mediami społecznościowymi, programowaniem czy sztuczną inteligencją. W drugiej część komiksu, dzieci wraz z Różą i Maliną poznają sekrety cyberbezpieczeństwa, lotów w kosmos, biotechnologii, sztucznej Inteligencji, wirtualnej rzeczywistości czy bankowości elektronicznej. W obu książkach znajdują się lekcje programowania w języku Scratch. Artur Kurasiński wspólnie z Tomaszem Minkiewiczem, scenarzystą, grafikiem i ilustratorem, pracują obecnie nad wydaniem trzeciego tomu, którego premierę zaplanowano na wiosnę 2023 roku. 

Cyfrowa edukacja z e-Izbą

Partnerem słuchowiska oraz komiksu „Róża, a co chcesz wiedzieć o e-commerce?” jest Izba Gospodarki Elektronicznej. Projekt jest realizowany w ramach Szkoły Gospodarki Cyfrowej – Junior, która startuje już jesienią tego roku. To inicjatywa edukacyjno-rozwojowa skierowana do dzieci ze szkół podstawowych i ich rodziców, której celem jest wypracowanie umiejętności świadomego oraz bezpiecznego poruszania się w sieci. 

„Cyfrowa rewolucja zmienia wszystkie sfery naszego życia. Kluczowe jest to, aby od najmłodszych lat edukować dzieci i wspierać ich rozwój w obszarze kompetencji cyfrowych, które są niezbędne w codziennym życiu. Filarem naszej organizacji jest szeroko pojęta edukacja cyfrowa. Dlatego jesteśmy niezwykle dumni z tego, że możemy być partnerem tak ważnego projektu. Już teraz mogę zdradzić,
że słuchowisko jest wstępem do nowego projektu e-Izby „Izba Gospodarki Cyfrowej – Junior”, który wystartuje już we wrześniu. Życzę przyjemnego słuchania” – powiedziała Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej. 

Słuchowisko i komiks „Róża, a co chcesz wiedzieć o e-commerce?” będą dystrybuowane przez e-Izbę do współpracujących z organizacją placówek edukacyjnych oraz za pośrednictwem samorządów.

Zobacz także:

InPost to kolejna firma, która dołączyła do grona partnerów inicjatyw e-Izby w 2023 roku!
InPost to kolejna firma, która dołączyła do grona partnerów inicjatyw e-Izby w 2023 roku!

InPost – Paczkomat, Kurier to kolejna firma, która dołączyła do grona partnerów inicjatyw e-Izby w 2023 roku! […]

Czytaj więcej
TAKI SAM START – przez dialog do rozwiązań
TAKI SAM START – przez dialog do rozwiązań

Izba Gospodarki Elektronicznej kontynuuje kampanię, której celem jest zrównanie szans konkurencyjnych europejskich przedsiębiorców e-commerce z podmiotami kierującymi […]

Czytaj więcej
mBank dołączył do grona partnerów inicjatywy e-Izby
mBank dołączył do grona partnerów inicjatywy e-Izby

Mamy przyjemność przedstawić kolejną firmę, która dołączyła do grona partnerów inicjatyw e-Izby. mBank Polska od lat jest […]

Czytaj więcej
Dołącz do e-Izby
Widzisz błąd na stronie?