e-Izba otworzyła biuro w Łodzi

...
5 kwietnia 2022 roku Izba Gospodarki Elektronicznej uruchomiła regionalne biuro w Łodzi. To kolejna, po Śląsku, Małopolsce, Wielkopolsce oraz Trójmieście, lokalna inicjatywa organizacji, której celem jest budowanie dogodnych warunków do rozwoju i umacniania branży cyfrowej oraz e-commerce w Polsce.
Nowe biuro e-Izby, tym razem w Łodzi, ma reprezentować i promować polski sektor usług cyfrowych oraz pomagać przedsiębiorcom z tego regionu w podnoszeniu kompetencji w zakresie e-commerce. Wśród wyzwań organizacja stawia sobie także działania na rzecz niwelowania barier legislacyjnych i formalno-prawnych oraz rozwój społeczności liderów e-commerce w województwie łódzkim.

Dynamiczny rozwój innowacji, przemysłu i biznesu w regionie łódzkim to także rosnące zainteresowanie polskiego sektora gospodarki cyfrowej rozwojem działalności oraz podnoszeniem kompetencji cyfrowych. Naszym celem jest umacnianie tych aspiracji i pomoc przedsiębiorcom w realizacji ich cyfrowych planów, także lokalnie. W e-Izbie do początku działalności zrzeszone są firmy z Łodzi – teraz jednak postanowiliśmy zintensyfikować naszą obecność we wsparciu w transformacji cyfrowej przedsiębiorców z tego regionupodkreśla Patrycja Sass-Staniszewska, Prezes Izby Gospodarki Elektronicznej.

 

Łódź – miastem otwartym na biznes

Łódź przyciąga inwestorów lokalizacją w samym sercu Polski, potencjałem akademickim oraz rozwijającą się infrastrukturą komunikacyjną, która umożliwia łatwy dostęp do największych centrów biznesowych w tej części Europy. Przychylność i przedsiębiorczość władz lokalnych sprzyja nowym inicjatywom, stąd zaangażowanie w projekt realizowany przez Izbę Gospodarki Elektronicznej.

 

Łódź to miasto, które przedsiębiorczość ma w swoim DNA. Dlatego dzisiaj stawiamy pierwszy krok na drodze do budowy lokalnego ekosystemu e-commerce, platformy wymiany wiedzy i doświadczeń, która ma pracować na rzecz rozwoju miasta, firm lokalnych oraz rozwoju zawodowego naszych mieszkańców. Łódź od wielu lat posiada status jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla logistyki w naszej części Europy. W ostatnich latach we współpracy z inwestorami i deweloperami zdołaliśmy uruchomić setki hektarów terenów pod działalność logistyczną, magazynową i produkcyjną. Mamy do dyspozycji unikatową w skali kraju ofertę. Nieruchomości w granicach administracyjnych miasta, w pobliżu węzłów autostradowych. Dzięki temu nasi inwestorzy nie tylko z łatwością mogą dystrybuować z Łodzi towary i produkty, zaspokajając zapotrzebowanie rynku krajowego oraz zachodnio-europejskiego, ale również mają dostęp do dużego rynku pracy, jaki tworzy nasza aglomeracja. – mówi Adam Pustelnik, Wiceprezydent Miasta Łodzi.

 

Digitalizacja usług i obecność w e-commerce, to obecnie cel niemal każdego, nastawionego na rozwój przedsiębiorstwa. Dotyczy to także firm, które działają w regionie łódzkim. Ich potencjał jest ogromny, a my chcemy go wspierać. Cieszę się, że od teraz dostęp do wiedzy i kompetencji ekspertów e-Izby będzie dla przedsiębiorców z mojego regionu jeszcze łatwiejszy – mówi Zbigniew Nowicki, Co Managing Director agencji Bluerank.

Uroczyste otwarcie nowego biura Izby Gospodarki Elektronicznej odbyło się we wtorek, 5 kwietnia 2022 roku.

Zobacz także:

InPost to kolejna firma, która dołączyła do grona partnerów inicjatyw e-Izby w 2023 roku!
InPost to kolejna firma, która dołączyła do grona partnerów inicjatyw e-Izby w 2023 roku!

InPost – Paczkomat, Kurier to kolejna firma, która dołączyła do grona partnerów inicjatyw e-Izby w 2023 roku! […]

Czytaj więcej
TAKI SAM START – przez dialog do rozwiązań
TAKI SAM START – przez dialog do rozwiązań

Izba Gospodarki Elektronicznej kontynuuje kampanię, której celem jest zrównanie szans konkurencyjnych europejskich przedsiębiorców e-commerce z podmiotami kierującymi […]

Czytaj więcej
mBank dołączył do grona partnerów inicjatywy e-Izby
mBank dołączył do grona partnerów inicjatywy e-Izby

Mamy przyjemność przedstawić kolejną firmę, która dołączyła do grona partnerów inicjatyw e-Izby. mBank Polska od lat jest […]

Czytaj więcej
Dołącz do e-Izby
Widzisz błąd na stronie?