Znajdź pracownika e-commerce z e-Izbą i ALK!

...

W odpowiedzi na oczekiwania firm zrzeszonych w ramach naszej organizacji, Izba Gospodarki Elektronicznej nawiązała współpracę z Akademią Leona Koźmińskiego. Dzięki temu wszystkie podmioty zrzeszone w e-Izbie uzyskały dostęp do cennego zasobu potencjalnych pracowników wśród studentów i absolwentów Akademii Leona Koźmińskiego.

Izba Gospodarki Elektronicznej od początku swojej działalności stawiała duży  nacisk na edukację biznesu i konsumentów. Od sześciu lat prowadzimy swoją Szkołę Gospodarki Cyfrowej w której firmy zrzeszone maja możliwość zdobywania wiedzy z zakresu e-commerce, marketingu internetowego czy legislacji. Od lat także prowadzimy wspólne projekty edukacyjne w postaci studiów dziennych czy podyplomowych z uczelniami wyższymi. Z ALK jesteśmy związani od kilku lat i cenimy sobie współpracę która możemy poszerzyć o nowy kierunek działania w postaci targów pracy i wsparcia naszych firm w rekrutacji profesjonalistów z branży – mówi Patrycja Sass-Staniszewska, Prezes Izby Gospodarki Elektronicznej.

Współpraca firm z sektora e-commerce z Akademią Leona Koźmińskiego – liderem studiów magisterskich i podyplomowych z obszaru digital (w tym studiów: Handel elektroniczny) to ważny element wizerunkowy dla obu stron. Pracodawcy tej branży mogą dalej rozwijać swoje biznesy dzięki sięgnięciu po najzdolniejszych młodych ludzi z jednej z najlepszych polskich uczelni. Z kolei uczelnia ? dzięki bezpośredniej współpracy z biznesem ? daje studentom szanse na zastosowanie wiedzy teoretycznej w praktyce.

? Uczymy zarządzania w wirtualnej rzeczywistości, w e-commerce, pokazujemy studentom modele biznesowe i najnowsze rozwiązania w projektach internetowych, ale przede wszystkim chcemy pokazywać im, że to nie jest tylko teoria, a narzędzia, które znajdują zastosowanie w praktyce. Dlatego możliwość odbywania staży i praktyk naszych studentów w firmach e-commerce uważam za bardzo cenne dopełnienie procesu edukacji ? mówi prof. Grzegorz Mazurek, prorektor ALK do spraw współpracy z zagranicą.

Współpraca obejmuje 3 obszary:

  1. Biuro Karier

Każdy z członków e-Izby może zgłosić się do Biura Karier i nawiązać współpracę w kontekście rekrutacji. Współpraca jest bezpłatna.

  1. Program Akademia 360

Jest to program finansowany ze środów UE, dajacy możliwość nawiązania współpracy z objętymi przez ALK programami szkoleń potencjalnymi pracownikami firmy. Przygotowane są plany staży trwających od 1 do 3 miesięcy. Wymagana jest rejestracja w bazie firm ALK. Po odbyciu stażu firma może zakończyć współpracę ze stażystą lub zatrudnić na standardowcyh warunkach owbowiązujących w danej firmie.  Można także przeczytać o programie pod linkiem: https://www.kozminski.edu.pl/akademia360/

Bezpośredni link zgłoszeniowy ? dla pracodawców – do dofinansowanych projektów stażowych realizowanych aktualnie przez ALK: https://form.jotform.com/70543329591964

  1. Targi Pracy – 7.03.2019

Jest to coroczny, duży event rekrutacyjny cieszący się dużą popularnością zarówno wśród studentów, jak i pracodawców. Targi odwiedzają studenci: zarządzania, prawa oraz finansów.

ALK umożliwia firmom zrzeszonym w ramach e-Izby stworzenie strefy e-commerce oraz zorganizaowanie spotkania, podczas którego 3-4 firmy z e-Izby opowiedzą o swoich biznesach, jakich ludzi i jakich kompetencji poszukują. Następnie możliwe są Fast HR Dates, czyli krótkie spotkania z potencjalnym pracownikiem.

Spotkanie ze studentami jest nieodpłatne. Natomiast w przypadku chęci rezerwacji stoiska niezbędne będzie nawiązanie współpracy z ALK.

 

Osoba kontaktowa ze strony e-Izby:

Paulina Wojczyńska: paulina.wojczynska@eizba.pl

 

Wszelkich informacji z ramienia ALK udziela:

Agnieszka Krawczyńska

Menedżer ds. Rozwoju Współpracy z Pracodawcami

Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami

tel. 22 519 22 73

akrawczynska@kozminski.edu.pl

 

Zobacz także:

Payback nową firmą zrzeszoną w e-Izbie
Payback nową firmą zrzeszoną w e-Izbie

Loyalty Partner, właściciel Programu PAYBACK, w lipcu został nową firmą zrzeszoną w e-Izbie. PAYBACK jako największa w […]

Czytaj więcej
Grupa CCC w Izbie Gospodarki Elektronicznej
Grupa CCC w Izbie Gospodarki Elektronicznej

W lipcu grono firm zrzeszonych w e-Izbie zasilił lider branży obuwniczej, Grupa CCC. W skład Grupy wchodzą […]

Czytaj więcej
Gonito w Izbie Gospodarki Elektronicznej
Gonito w Izbie Gospodarki Elektronicznej

W ostatnim czasie grono Izby Gospodarki Elektronicznej zasiliła firma Gonito, udzielająca wsparcia firmom e-commerce, sprzedającym transgranicznie.  ,,Profesjonalizacja […]

Czytaj więcej
Dołącz do e-Izby
Widzisz błąd na stronie?