Webinar ,,Pakiet VAT e-commerce: implementacja w Polsce – co, kiedy i jak?” pod patronatem e-Izby

...

1 lipca w Unii Europejskiej wchodzą w życie nowe zasady rozliczenia VAT w związku z implementacją pakietu VAT e-commerce. Zmiany dotyczą w szczególności podatników sprzedających towary konsumentom w innych państwach członkowskich, a nowe zasady dotkną znacznie większą liczbę podmiotów dokonujących transgranicznych transakcji B2C niż obecnie prowadzona sprzedaż wysyłkowa.

Gdzie jesteśmy? Kiedy i jak zostanie wprowadzony do polskiego porządku prawnego Pakiet VAT e-commerce? Dlaczego to dotyczy większości podatników, nie tylko zajmujących się sprzedażą wysyłkową?

Zapraszamy na spotkanie organizowane przez Konfederację Lewiatan, MDDP oraz Izbę Gospodarki Elektronicznej z udziałem przedstawiciela Ministerstwa Finansów, podczas którego omówimy założenia nowych regulacji oraz najważniejsze aspekty związane z przygotowaniem się do ich stosowania.

Jeżeli mają Państwo jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące nowych zasad rozliczenia VAT w związku z implementacją pakietu VAT e-commerce, to zachęcamy do zadania nam pytania lub podzielenia się wątpliwościami ! Poruszone przez Państwa kwestie będziemy wyjaśniać podczas konferencji.

ZADAJ PYTANIE

Spotkanie otworzy Przemysław Pruszyński, ekspert Konfederacji Lewiatan.

Zapraszamy do udziału!

Gdzie i kiedy?

Spotkanie odbędzie się online 13 lipca 2021 r. w godzinach 10:00-12:00

 

W programie spotkania:

 1. VAT e-commerce:
  • Dlaczego jest to ważne?
  • Dlaczego dotyczy to większości podatników?
  • Co należy zrobić?
 2. Implementacja pakietu VAT e-commerce w Polsce – gdzie jesteśmy?
 3. Perspektywa biznesu:
  • Co należy zrobić?
  • Na co zwrócić uwagę?
 4. Odpowiedzi na Państwa pytania!

 

Spotkanie poprowadzą:

Bartłomiej Kołodziej, Zastępca Dyrektora Departamentu Podatku od Towarów i Usług w Ministerstwie Finansów

Doradca podatkowy z ponad 20-letnim doświadczeniem w zakresie podatków, finansów i księgowości. Zastępca Dyrektora Departamentu Podatku od Towarów i Usług w Ministerstwie Finansów. Wspiera proces usprawnienia i uszczelnienia systemu VAT w Polsce. Członek roboczych grup eksperckich w Radzie UE i OECD, Komitetu VAT oraz Grupy Roboczej KE ds. Przyszłości VAT. Przygotowuje ogólne interpretacje prawa podatkowego MF oraz objaśnienia podatkowe. Prowadzi sprawy związane z derogacjami dla Polski oraz harmonizacją z unijnym prawem podatkowym. Pełnomocnik przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w zakresie podatku VAT. Pełnomocnik Szefa Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Posiada duże doświadczenie w zarządzaniu zespołami i projektami.

Tomasz Michalik, doradca podatkowy, partner w MDDP

Ekspert w zakresie podatku VAT, który kieruje jednym z największych i najbardziej utytułowanych, specjalistycznych zespołów podatkowych w Polsce. Odpowiada za realizację złożonych i skomplikowanych projektów w zakresie podatku VAT w Polsce i w Europie. Reprezentował klientów w wielu przełomowych lub nagradzanych branżowo postępowaniach przed organami podatkowymi, wojewódzkimi sądami administracyjnymi, Naczelnym Sądem Administracyjnym oraz Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej. W latach 2004-2005 był ekspertem sejmowej Komisji ds. Finansów Publicznych w pracach nad projektem ustawy o VAT, w latach 2011–2014 był członkiem Komitetu Podatkowego ds. Podatków Pośrednich Europejskiej Konfederacji Doradców Podatkowych (CFE), w latach 2010-2014 Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych. Jest jedynym polskim członkiem Grupy Ekspertów ds. VAT powołanej przez Komisję Europejską.

Magdalena Jaworska, doradca podatkowy, radca prawny w MDDP

Ekspert w zakresie podatku VAT na rzecz polskich i zagranicznych spółek z różnych branż (m.in. e-commerce, FMCG, retail, leasingowa, flotowa, budowlana, finansowa). Posiada szerokie doświadczenie w doradztwie dotyczącym zagadnień związanych z mechanizmem podzielonej płatności oraz dochowaniem należytej staranności w VAT. Zaangażowana w szereg projektów nastawionych na ograniczenie ryzyka w obszarze podatku od towarów i usług oraz odpowiedzialności karnej skarbowej członków zarządu i osób decyzyjnych, w szczególności firm działających w branżach wrażliwych na wyłudzenia VAT. Doradza Klientom rozpoczynającym działalność na rynkach zagranicznych oraz w Polsce pod kątem opracowania łańcuchów dostaw towarów i dokumentowania w obrocie międzynarodowym.

 

Rejestracja

Spotkanie „Pakiet VAT e-commerce: implementacja w Polsce  – co, kiedy i jak?” jest bezpłatne, a liczba miejsc jest ograniczona. Organizator  zastrzega  sobie  prawo  do  odmowy  przyjęcia  zgłoszenia.

Chcę wziąć udział w spotkaniu 13 lipca 2021 r. o godz. 10:00:

REJESTRACJA

Po mailowym potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia, w kolejnym mailu otrzymają Państwo indywidualny link do strony internetowej, na której odbędzie się spotkanie.

O nas:

Izba Gospodarki Elektronicznej reprezentuje i wspiera interesy firm związanych z rynkiem  gospodarki elektronicznej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem firm zrzeszonych w e-Izbie. Misją e-Izby jest rozwój polskiej branży gospodarki cyfrowej poprzez współpracę, wymianę know-how, działania legislacyjne oraz silną i efektywną reprezentację wspólnych interesów w dialogu z instytucjami polskiej administracji rządowej, Unii Europejskiej oraz organizacjami pozarządowymi w kraju i na świecie. Główne cele Izby Gospodarki Elektronicznej to:

 • reprezentowanie i wspieranie interesów gospodarczych firm związanych z rynkiem gospodarki elektronicznej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem firm zrzeszonych w Izbie,
 • rozwój gospodarki w różnych jej branżach w kraju i Europie dzięki wykorzystaniu innowacji technologicznych, informacyjnych i komunikacyjnych (ICT), w tym sieci Internet oraz sprzętu i oprogramowania oraz ich praktycznych zastosowań w prowadzeniu działalności gospodarczej,
 • wspieranie przedsiębiorców (zwłaszcza małych i średnich) poprzez dostarczanie wiedzy (know-how) oraz rozwiązań technologicznych,
 • wspieranie społeczeństwa w korzystaniu z rozwiązań cyfrowych.

MDDP jest jedną z największych polskich firm świadczących kompleksowe usługi doradcze w zakresie podatków, prawa, corporate finance, business consultingu, outsourcingu, doradztwa finansowo-księgowego oraz profesjonalnych szkoleń i konferencji. Zatrudniamy blisko 500 osób w biurach w Warszawie i Katowicach. Wśród naszych Klientów są czołowe koncerny międzynarodowe oraz największe polskie spółki ze wszystkich sektorów gospodarki. MDDP dwukrotnie została wyróżniona w kategorii „Innowacyjne rozwiązania” w Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego dziennika Rzeczpospolita (2018, 2019) za wprowadzane na rynek rozwiązania cyfrowe dla biznesu oraz jest liderem podatków pośrednich w Polsce – wszyscy partnerzy Zespołu VAT MDDP są wymieniani w gronie najlepszych specjalistów VAT w zestawieniu „Indirect Tax Leaders” International Tax Review. W 2020 w rankingu Firm Doradztwa Podatkowego Rzeczpospolitej, MDDP nagrodzona została w prestiżowej kategorii przełomowych wyroków, a trójka partnerów zajęła pierwsze miejsce w aż trzech kategoriach: VAT, Postępowania podatkowe oraz Międzynarodowe prawo podatkowe. Tegoroczny ranking potwierdził, że zespół VAT MDDP jest jednym z najlepszych w swojej dziedzinie w Polsce, a Tomasz Michalik uznany został za wiodącego eksperta w VAT w Polsce. W zakresie realizacji projektów międzynarodowych MDDP jest partnerem wiodących kancelarii oraz  firm doradztwa podatkowego w Europie i na świecie.

Konfederacja Lewiatan jest najbardziej wpływową polską organizacją biznesową, reprezentującą interesy pracodawców w Polsce i Unii Europejskiej. Zabiegamy o konkurencyjne warunki prowadzenia biznesu. Dbamy o trwały wzrost gospodarczy, lepsze prawo, zdrową konkurencję, wzrost zatrudnienia i wzmocnienie kapitału społecznego. Jesteśmy głosem biznesu. Skupiamy ponad 4100 firm zatrudniających w sumie ponad 1 mln osób. Jesteśmy członkiem Rady Dialogu Społecznego. Jako jedyna reprezentatywna organizacja polskich pracodawców mamy przedstawicielstwo w Brukseli i należymy do BusinessEurope – największej europejskiej organizacji reprezentującej interesy przedsiębiorców i pracodawców wobec Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i innych instytucji UE.  Skutecznie zabiegamy o lepsze prawo dla polskich przedsiębiorców, dbamy o ich wizerunek. Monitorujemy bariery dla przedsiębiorczości i przygotowujemy własną ekspertyzę makroekonomiczną. Dlaczego warto zostać naszym członkiem i jakie korzyści wynikają ze wspólnego głosu polskich przedsiębiorców? Przekonaj się sam!

 

 

Zobacz także:

InPost to kolejna firma, która dołączyła do grona partnerów inicjatyw e-Izby w 2023 roku!
InPost to kolejna firma, która dołączyła do grona partnerów inicjatyw e-Izby w 2023 roku!

InPost – Paczkomat, Kurier to kolejna firma, która dołączyła do grona partnerów inicjatyw e-Izby w 2023 roku! […]

Czytaj więcej
TAKI SAM START – przez dialog do rozwiązań
TAKI SAM START – przez dialog do rozwiązań

Izba Gospodarki Elektronicznej kontynuuje kampanię, której celem jest zrównanie szans konkurencyjnych europejskich przedsiębiorców e-commerce z podmiotami kierującymi […]

Czytaj więcej
mBank dołączył do grona partnerów inicjatywy e-Izby
mBank dołączył do grona partnerów inicjatywy e-Izby

Mamy przyjemność przedstawić kolejną firmę, która dołączyła do grona partnerów inicjatyw e-Izby. mBank Polska od lat jest […]

Czytaj więcej
Dołącz do e-Izby
Widzisz błąd na stronie?