TOP Women w e-biznesie

...

Ruszyła II edycja największego w Polsce społecznego programu edukacyjnego dla kobiet

 

Fundacja Kobiety e-biznesu uruchamiła rekrutację do drugiej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjno-rozwojowego dla kobiet „TOP Women w e-biznesie”.

Zapisy do programu potrwają do 15 stycznia 2022. Spośród wszystkich kandydatek Kapituła programu zaprosi 200 kobiet, wybranych na podstawie wypełnionych zgłoszeń. Na przyszłe TOP Women w e-biznesie czekają sesje szkoleniowe prowadzone przez ekspertów – praktyków biznesu. Zajęcia rozpoczną się w lutym 2022 roku i będą się odbywać w piątkowe popołudnia oraz soboty w formule on-line.

 

Udział w programie jest bezpłatny.

“Top Women w e-biznesie” to program bez ograniczeń: wieku, wykształcenia, dochodów czy miejsca zamieszkania. Adresowany do kobiet planujących przekwalifikowanie się, rozpoczęcie własnej działalności, zdobycie lub poszerzenie kompetencji w zakresie prowadzenia działalności online. Aplikować do programu mogą kobiety na różnym etapie drogi zawodowej poprzez wysłanie zgłoszenia przez stronę https://www.kobietyebiznesu.pl/topwomen2021-2022/

 

Pierwsza edycja programu TOP Women w e-biznesie okazała się sukcesem. Świadczą o tym opinie jego uczestniczek oraz czekające na otwarcie rekrutacji kolejne kobiety. Sukces I edycji programu dał organizatorkom impuls do jego kontynuacji.

“Największą siłą napędową są pozytywne opinie Laureatek poprzedniej edycji programu. Każda ma swoją historię, a część z nich dzieli się z nami informacjami na temat ich powstających i rozwijających się biznesów. Liczba zgłoszeń w pierwszej edycji, ich kreatywność oraz wysoki stopień motywacji kandydatek, by dostać się do programu, pokazały jak ważna jest taka społeczna inicjatywa” – mówi Anna Heimberger, współzałożycielka Fundacji Kobiety e-biznesu – “Spośród 400 zgłoszeń do programu zakwalifikowało się 200 kobiet z Polski i z zagranicy. Chcąc pomóc pozostałym kandydatkom postanowiłyśmy, że program musi mieć swoją kontynuację” – dodaje.

 

Ambasadorką drugiej edycji programu jest Małgorzata Ohme, Jedna z najbardziej znanych i cenionych psycholożek oraz dziennikarek w Polsce. Wspiera i motywuje kobiety do rozwoju i działania.

“Kobiety w Polsce, mimo że statystycznie są lepiej wykształcone od mężczyzn, znacznie częściej skupiają się na swoich deficytach i obawach – mówi Małgorzata Ohme, Ambasadorka programu “TOP Women w e-biznesie”Tymczasem żadna z nas nie musi być technologicznym omnibusem, aby odnieść sukces w biznesie cyfrowym. Wystarczy, że będziemy dobre w tej dziedzinie, która jest naszym zawodem lub pasją. Programy takie jak Top Women w e-biznesie oferują nie tylko potężny zastrzyk wiedzy, ale mają także ogromny potencjał networkingowy. Pamiętajmy też, że aby osiągnąć sukces, trzeba działać. Wzajemne wsparcie, wymiana doświadczeń i współpraca uczestniczek po programie, to dla nich dodatkowa motywacja, by nie odkładać decyzji o uruchomieniu biznesu na później” – dodaje Małgorzata Ohme.

 

Cykl szkoleń obejmuje wykłady prowadzone przez ekspertów i praktyków biznesu wzbogacone o zajęcia praktyczne i warsztaty.

Podczas 12 weekendowych sesji online Uczestniczki m.in. nauczą się jak założyć działalność gospodarczą i prowadzić e-biznes, jak zaprojektować samodzielnie własną stronę internetową oraz zbudować platformę skutecznie sprzedającego sklepu internetowego. Poznają tajniki kreowania profesjonalnego wizerunku marki oraz budowania jej świadomości za pośrednictwem social mediów. Zdobędą umiejętność promowania swojej witryny w wyszukiwarce oraz wykorzystywania narzędzi do mierzenia efektywności działań w on-line.

Ważną sesją, otwierającą program, jest warsztat z zakresu metamorfozy i budowania własnego wizerunku w biznesie.

Wszystkie zajęcia będą rejestrowane i dostępne w formie nagrań wideo na dedykowanej to tego celu platformie. Co ważne, uczestniczki będą miały wsparcie ekspertów podczas trwania programu i także po jego zakończeniu, na etapie tworzenia własnego biznesu. Każda z kobiet otrzyma pakiet startowy od Partnerów programu, który ułatwi im rozpoczęcie prowadzenia działalności w online.

Dodatkowym atutem programu jest także możliwość poznania wielu inspirujących kobiet z różnych stron Polski i wzajemnej wymiany doświadczeń między nimi oraz wspierania się w pierwszych krokach w biznesie.

“W Polkach tkwi ogromny potencjał przedsiębiorczości połączony z głodem wiedzy w zakresie digitalu i e-commerce. Tę eksplozję energii zobaczyłyśmy już podczas pierwszej sesji inauguracyjnej. Dziewczyny wspierały się podczas całego programu, dzieliły wiedzą, nawiązywały kontakty i relacje biznesowe” – mówi Dorota Bachmann, współzałożycielka Fundacji Kobiety e-biznesu.

Udział w programie to szansa dla kobiet, które pragną rozwijać swoje zainteresowania, pomysły i pasje, realizowane dotąd w domowym zaciszu, w atrakcyjne start-upy.

 

Program powstaje dzięki współpracy z Partnerami, takimi jak: Visa, Allegro, InPost, Nest Bank, Fundacja Polska Bezgotówkowa, Sky-shop.pl, Przelewy24, Canon, Modivo, Hebe, Ziaja, Firmy Jutra Google i PFR, Future Collars i Progressivo.

Patronat honorowy objęły Izba Gospodarki Elektronicznej oraz Uniwersytet Łódzki.

Patronat medialny nad programem objęły: Radio ZET, Wirtualna Polska, Money.pl, Claudia, Glamour, Coaching, Zwierciadlo.pl.

Zobacz także:

Spotkanie stacjonarne grupy merytorycznej Performance Marketing
Spotkanie stacjonarne grupy merytorycznej Performance Marketing

❗️Kolejne spotkanie grupy merytorycznej Performance Marketing odbędzie się w środę (15.06), o godz. 13:00 w biurze e-Izby❗️ […]

Czytaj więcej
e-Izba rozpoczyna współpracę z CHEQ
e-Izba rozpoczyna współpracę z CHEQ

Do grona członków Izby Gospodarki Elektronicznej dołączył CHEQ,  globalny lider w dziedzinie cyber security w obszarze marketingu. […]

Czytaj więcej
Webinar „Krajowy System e-Faktur”
Webinar „Krajowy System e-Faktur”

🔍 W jaki sposób wewnętrzne systemy informatyczne używane w działach księgowych będą wspierać korzystanie z KSeF?   […]

Czytaj więcej
Dołącz do e-Izby
Widzisz błąd na stronie?