SCG: Jak bezpiecznie przenieść swój e-commerce do chmury?

Wydajna i bezpieczna platforma e-commerce to podstawa każdego internetowego biznesu. Z kolei nowoczesny kontroler dostarczania aplikacji (ADC) to klucz do zapewnienia wysokiej dostępności oraz odpowiedniego poziomu ochrony, a tym samym komfortu wizyt i bezpieczeństwa klientów.
Zapraszamy na webinar „Jak bezpiecznie przenieść swój e-commerce do chmury”. Podczas spotkania eksperci opowiedzą, dlaczego jednym z najbardziej istotnych elementów platformy handlowej jest odpowiedni kontroler dostarczania aplikacji oraz jakie pełni on funkcje.
Poruszymy następujące tematy:
- Po co wdrażać komercyjny Load balancer i dlaczego najwięksi w branży używają Citrix ADC?
- Jak zachować ciągłości działania podczas migracji (zero dowtime migration)
- Jak zabezpieczyć dziurawe aplikacji (behawior-based bot detection, api protection for microservices, data masking with regex, IP reputation category naming)
- SSL offload oraz zarządzanie certyfikatami SSL
- Clientless Access oraz SSL VPN, czyli prosty i bezpieczny dostęp z internetu do administracyjnej części systemów ecommerce (CRM itp.) bez limitu dla pracowników i administratorów
- Jak wykorzystać Load Balancer i Content Switching aby umożliwić wprowadzenie skalowalnej architektury web (scale-out) oraz bezpieczne testy nowych funkcjonalności w aplikacjach.
- Jak wykorzystać GSLB dla środowisk Multi Cloud i Hybrid Multi Cloud oraz do budowy skalowalnych konfiguracji Active-Active
- Jak zarządzać infrastrukturą Application Delivery oraz jakie dane dotyczące naszych aplikacji może nam ona dostarczyć?
Prowadzący:
Jakub Leszewski – Citrix – Lead Networking Engineer
Jarek Jaworski – Vayana – System Architect
📆 wtorek 30.03
⏰ godz. 11:00
📍 Rejestracja pod linkiem: https://app.livestorm.co/izba-gospodarki-elektronicznej/jak-bezpiecznie-przeniesc-swoj-e-commerce-do-chmury
=================
Każda organizacja świadcząca sprzedaż w modelu e-commerce staje przed wieloma technicznymi oraz biznesowymi wyzwaniami, jak zaprojektować i utrzymywać infrastrukturę odpowiedzialną za platformę na której klienci składają zamówienia. Z punktu widzenia technologii chodzi o pojemność/wydajność serwerów, skalowanie czy odporność na awarię, jak również kwestie coraz większej złożoności samych aplikacji e-commerce i problem z ich monitorowaniem czy analityką danych. Wszystko to zwiększa presję na zespoły odpowiedzialne za utrzymanie systemu jak i na budżet.
Wiele firm zajmujących się sprzedażą przez Internet staje również przed problemem związanym z atakami typu web-scraping. Niektóre wydają się pozornie niegroźne, jak konkurencja skanująca nasze strony i analizująca zmiany cen czy stany magazynowe, inne mogą polegać na próbach włamania się na konto klientów lub pracowników lub też na kopiowaniu zawartości strony w celu utworzenia jej kopii i przekierowania tam klientów. Te czynniki zawsze powodują zwiększone obciążenie infrastruktury, wymuszając potrzebę jej skalowania czy obniżając komfort wizyt klientów.
Bez względu na to, czy chodzi o biznes e-commerce, sprzedaż w sklepach stacjonarnych lub oba kanały, większość sprzedawców stanęła w ostatnim czasie przed nowymi wyzwaniami w obszarze IT. Konieczność pracy zdalnej wiązała się z zapewnieniem bezpiecznego i skalowalnego dostępu do wewnętrznych zasobów dla pracowników.
Zobacz także:

e-Izba Digital Talk: Premiera poradnika “Zrównoważony e-commerce”
E-commerce znajduje się na ścieżce szybkiego wzrostu. Według analizy PwC [1] wartość polskiego e-commerce w 2026 r. […]
Czytaj więcej
SGC: W pogoni za klientem: IG Tracking, nowe narzędzie do targetowania i segmentowania klientów e-commerce
Zapraszamy na najbliższe zajęcia Szkoły Gospodarki Cyfrowej, które odbędą się już w piątek 23.04.2021 o godz. 11:00. […]
Czytaj więcej
SGC: Nowe zasady opodatkowania VAT w e-commerce
Zapraszamy na najbliższe zajęcia Szkoły Gospodarki Cyfrowej, które odbędą się już w środę 21.04.2021 o godz. 11:00. […]
Czytaj więcej