SalesTube wypuszcza unikalny na skalę światową ebook – przewodnik po Google Marketing Platform

...

SalesTube, należąca do Group One agencja one-stop-shop dla e-commerce, stworzyła pierwsze na świecie opracowanie z zakresu Google Marketing Platform. Blisko 100-stronicowy ebook powstał w wyniku pracy kilkunastoosobowego zespołu ekspertów. Ebook został akredytowany przez Google.

Czas pandemii to duży test dla rynku. Sprawne prowadzenie, mierzenie i optymalizacji działań w digitalu nigdy nie były tak ważne. Przy tak dużej konkurencji w e-commerce, szansę na przebicie się ze swoją ofertą mają te biznesy, które precyzyjnie dopasowują ją do użytkowników. Ekosystem Google Marketing Platform daje im taką możliwość, jednak wiele polskich firm z różnych powodów odsuwa decyzję o wdrożeniu tego narzędzia

SalesTube wypuścił właśnie na rynek pierwsze w pełni kompleksowe opracowanie z zakresu Google Marketing Platform, które opisuje zarówno funkcjonalności platformy jak i efektywność narzędzi Google dla biznesu. Ebook powstał we współpracy z Google i oprócz szczegółowych opisów wszystkich produktów zawiera także kilkanaście case studies oraz liczne komentarze ekspertów.

“Ten ebook to konkretne case studies i wnioski z realnych projektach. Przez ostatnie 7 lat mieliśmy okazję sprawdzić efektywność GMP na wielu kategoriach i modelach biznesowych oraz realizować zarówno podstawowe, jak i te najbardziej zaawansowane wdrożenia. Publikację zaczęliśmy jednak od podstaw tak, aby każdy marketer mógł nabrać  pewności, że Google Marketing Platforms jest właśnie dla niego i jego biznesu” – mówi Joanna Czekaj, dyrektor zarządzająca agencji SalesTube.

Google Marketing Platform to najbardziej zaawansowana platforma do digital marketingu na świecie. Służy centralizacji jak największej ilości elementów digital marketingu w jednym miejscu. Miejsce do raportowania działań z wszystkich kampanii online, adserwer i centrum trackowania kanałów, zarządzania działaniami reklamowymi w wielu wyszukiwarkach, zakupu reklam display, audio i video w modelu programmatic, tworzenia zaawansowanych kreacji, deduplikacji użytkowników czy analizy ich zachowań. Ebook SalesTube w opisuje praktyczne zastosowanie wszystkich powyższych funkcji oraz  opracowanie merytoryczne wszystkich 9 produktów Google Marketing Platform.

Autor ebooka, agencja SalesTube,  to jedyny w Europe Środkowo-Wschodniej i jeden z pięciu na świecie zdobywca pełnej certyfikacji Google Marketing Platform, a także jeden z trzech oficjalnych resellerów Google Analytics 360 w kraju. Na wysoką pozycję rynkową spółki wpływa też największa liczba specjalistów z certyfikatem Display&Video 360. Aż 3 spośród 24 trenerów w Europie reprezentuje właśnie SalesTube.

Patronat nad ebookiem objęli: Izba Gospodarki Elektronicznej oraz Grupa Wirtualna Polska.

Ebook można pobrać za darmo na stronie https://ebook.salestube.pl/.

 

 

 

***

O Group One

Group One jest największą, niezależną grupą komunikacyjną w Polsce funkcjonującą na rynku od 2013 roku. Zatrudnia już ponad 400 osób. Oferuje klientom szeroki wachlarz usług, poczynając od strategicznych, przez kreatywne i mediowe, aż po technologiczne. Jej przewagą są silne digitalowe kompetencje, które od początku istnienia stanowiły trzon struktury – ponad 60% biznesu Group One to projekty on-linowe, które realizowane są z wykorzystaniem silnych relacji m.in. z Facebookiem i Google.

Oprócz stałego wzmacniania kompetencji digitalowych, Group One rozwija się, rozbudowując kompetencje strategiczne, kontentowe i zarządzania marką, tworząc unikalną ofertę na rynku.

Do Group One należą ​3 domy mediowe​: Value Media – zdobywca drugiego miejsca pod względem wzrostu w raporcie RECMA Activity Volume 2019 oraz wyróżnienia w raporcie “Agencje reklamowe i domy mediowe roku” 2019; Mediaplus – dwukrotny zdobywca tytułu Zaufanie Roku Magazynu Press i zwycięzca w kategorii Vitality w raporcie RECMA;  RL Media – stworzony z udziałem Roberta Lewandowskiego; ​2 full serwisowe agencje kreatywne​: Change Serviceplan – zdobywca dwóch nagród na Cannes Lions i GONG – nagrodzona tytułem Interaktywnej Agencji Roku 2014, 2015, 2018 i 2019; ​agencja one stop shop for e-commerce​ SalesTube – jedna z pięciu firm na świecie z pełną certyfikacją GMP, wyróżniona jako pierwsza w Europie za najlepsze działania dla L’Oreal; ​agencja branded content​: Labcon – specjalizująca się w tworzeniu strategii produkcji i zarządzaniu treściami na platformach społecznościowych, nagrodzona dwoma srebrnymi Effie za kampanię “Maybelline Make Up In The City”; Media Ready (video content masters) – agencja, specjalizująca się w tworzeniu kreatywnego contentu video i agencja eventowa GetLouder. W ramach Group One działa również Serviceplan Health, międzynarodowa grupa specjalizująca się w komunikacji marketingowej produktów i usług w kategorii zdrowia i zdrowego stylu życia,

Właścicielska struktura i niezależność Group One, pozwalają na elastyczność i szybkie reagowanie, by dostosowywać się do potrzeb rynku i Klienta. Model „Dom Komunikacji” i bliska współpraca pomiędzy wszystkimi podmiotami w grupie, sprawia, że Group One oferuje kompleksową, zintegrowaną obsługę. O najwyższej jakości działań świadczą liczne nagrody. W 2018 roku podmioty Group One otrzymały aż 11 statuetek Effie Awards.

 

Dodatkowe informacje:
Luiza Nowak, Junior PR Specialist
mobile: + 48 508 943 051  l.nowaka@groupone.pl

 

 

Zobacz także:

Kolęda e-Izby zachęcająca do zakupów świątecznych przez Internet
Kolęda e-Izby zachęcająca do zakupów świątecznych przez Internet

Ho Ho Ho! Mamy nadzieję, że pamiętacie kolędę e-Izby zachęcającą do zakupów świątecznych przez Internet…W tym roku […]

Czytaj więcej
TerGo jest nową firmą zrzeszoną w e-Izbie!
TerGo jest nową firmą zrzeszoną w e-Izbie!

TerGo wspiera działania biznesów, organizacji oraz osób prywatnych, które chcą efektywnie przeciwdziałać zmianom klimatu. Firma oferuje pełen […]

Czytaj więcej
6. edycja Konferencji Lunch z e-commerce
6. edycja Konferencji Lunch z e-commerce

Już 9 grudnia w Warszawie, odbędzie się 6. edycja Konferencji Lunch z e-commerce, której organizatorem jest agencja […]

Czytaj więcej
Dołącz do e-Izby
Widzisz błąd na stronie?