Relacja z konferencji „Crossborder e-commerce” – 7.11

...

7 listopada w Sali pod Kopułą MPiT odbyła się konferencja „Cross-border e-commerce – wielki potencjał i praktyka”, organizowana przez Izbę Gospodarki Elektronicznej i Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Wydarzenie niewątpliwie bardzo inspirujące i edukujące dla branży e-commerce.

Handel transgraniczny to bardzo istotny obszar rozwoju działalności dla producentów, sklepów internetowych oraz małych i średnich przedsiębiorstw, które planują działalność online.

,,Polscy przedsiębiorcy prowadzący działalność w Internecie już na etapie budowania strategii swojego e-commerce?u powinni myśleć globalnie i mieć w założeniu cross-border. E-commerce nie zna granic, a sprzedaż na rynkach transgranicznych pozwala dotrzeć do szerszego grona odbiorców oraz nawiązania nowych relacji biznesowych. Izba Gospodarki Elektronicznej, jako organizacja prężnie działająca na rozwój e-commerce, wspiera przedsiębiorstwa w internetowej sprzedaży zagranicznej?? potwierdza Patrycja Sass-Staniszewska.

 

Konferencję otworzyła Prezes Izby Gospodarki Elektronicznej – Patrycja Sass-Staniszewska oraz Dominik Wójcicki, Dyrektor Departamentu Gospodarki Elektronicznej MPiT. Całe wydarzenie poprowadził Mateusz Pycia, prezes firmy GlobKurier.

Podczas konferencji „Cross-border e-commerce” prelegenci opowiadali m.in. o najważniejszych kwestiach prawno-podatkowych, warunkach współpracy z firmą logistyczną, wymogach odprawy celnej oraz strategiach budowania spójnego digital marketingu. Został przedstawiony raport „Cyfrowy eksport – szanse i perspektywy dla polskich przedsiębiorstw”, opracowany przez PwC Advisory na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, przy wsparciu merytorycznym e-Izby. Poznaliśmy również przedpremierowo wyniki najnowszego raportu „Płatności Cyfrowe 2019” realizowanego na zlecenie Izby Gospodarki Elektronicznej.

Wśród prelegentów znaleźli się:

 •   Szymon Klus, ekspert Departamentu Handlu i Współpracy Międzynarodowej MPiT
 •   Paweł Oleszczuk Manager PwC Advisory
 •   Karolina Szenk Retail Manager UPS Polska
 •   Agata Lendzion Brokerage Supervisor Agencja Celna UPS
 •   Michał Chyła, Doradca Podatkowy Arena Tax
 •   Mateusz Bednarz, Radca Prawny Arena Legal
 •   Zbigniew Nowicki, Co-Managing Director Bluerank
 •   Łukasz Kłosowski, wydawca GoMobi.pl

Wysłuchaliśmy również panelu dyskusyjnego, którego uczestnikami byli:

 • Adam Tomczak, CEO X-press Couriers    
 • Bartosz Berestecki, Prezes Zarządu PayU SA oraz Dyrektor Regionalny ds. prawnych i compliance,
 • Adam Chudzik, B2B Sales Manager Empik   
 • Justyna Skorupska, Head of Business Development e-point,
 • mecenas Witold Chomiczewski, Pełnomocnik ds. legislacji e-Izby, kancelaria  Lubasz i Wspólnicy

W roli moderatora panelu wystąpiła Patrycja Sass-Staniszewska.

Paneliści przekonywali obecnych na sali przedstawicieli e-sklepów i producentów, że wyjście poza granice kraju w sprzedaży online nie jest takim trudnym przedsięwzięciem, jak się wszystkim wydaje. Niezbędna jest jednak wiedza o lokalnym rynku i kilku kluczowych obszarach: podatkach, cłach, prawie czy marketingu. 

Dla Izby Gospodarki Elektronicznej ta konferencja jest pierwszym z wielu wydarzeń dedykowanych crossborder e-commerce. Rok 2020 będzie należał między innymi do tego obszaru. 

 

Fotorelacja z konferencji dostępna pod LINKIEM.

 

Zobacz także:

Tricord nowym członkiem e-Izby
Tricord nowym członkiem e-Izby

Firma Tricord sp. z o.o. jest wydawcą portalu ecommerceportal.pl. Portal ecommerceportal.pl to źródło interesującej wiedzy o tym, […]

Czytaj więcej
Infobip nową firmą zrzeszoną w e-Izbie
Infobip nową firmą zrzeszoną w e-Izbie

Infobip to wiodący dostawca rozwiązań CpaaS i SaaS  umożliwiającym  firmom dostarczanie wiadomości poprzez dowolny preferowany przez użytkownika […]

Czytaj więcej
E-Izba Round Table-Nowy Cyfrowy Ład
E-Izba Round Table-Nowy Cyfrowy Ład

Pandemia i konieczność dostosowania się biznesu do nowej e-rzeczywistości tylko uwydatniły znaczenie transformacji cyfrowej. Aby przedsiębiorcy mogli […]

Czytaj więcej
Dołącz do e-Izby
Widzisz błąd na stronie?