Relacja z konferencji “Crossborder e-commerce” – 7.11

...

7 listopada w Sali pod Kopułą MPiT odbyła się konferencja “Cross-border e-commerce – wielki potencjał i praktyka”, organizowana przez Izbę Gospodarki Elektronicznej i Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Wydarzenie niewątpliwie bardzo inspirujące i edukujące dla branży e-commerce.

Handel transgraniczny to bardzo istotny obszar rozwoju działalności dla producentów, sklepów internetowych oraz małych i średnich przedsiębiorstw, które planują działalność online.

,,Polscy przedsiębiorcy prowadzący działalność w Internecie już na etapie budowania strategii swojego e-commerce?u powinni myśleć globalnie i mieć w założeniu cross-border. E-commerce nie zna granic, a sprzedaż na rynkach transgranicznych pozwala dotrzeć do szerszego grona odbiorców oraz nawiązania nowych relacji biznesowych. Izba Gospodarki Elektronicznej, jako organizacja prężnie działająca na rozwój e-commerce, wspiera przedsiębiorstwa w internetowej sprzedaży zagranicznej?? potwierdza Patrycja Sass-Staniszewska.

 

Konferencję otworzyła Prezes Izby Gospodarki Elektronicznej – Patrycja Sass-Staniszewska oraz Dominik Wójcicki, Dyrektor Departamentu Gospodarki Elektronicznej MPiT. Całe wydarzenie poprowadził Mateusz Pycia, prezes firmy GlobKurier.

Podczas konferencji “Cross-border e-commerce” prelegenci opowiadali m.in. o najważniejszych kwestiach prawno-podatkowych, warunkach współpracy z firmą logistyczną, wymogach odprawy celnej oraz strategiach budowania spójnego digital marketingu. Został przedstawiony raport “Cyfrowy eksport – szanse i perspektywy dla polskich przedsiębiorstw”, opracowany przez PwC Advisory na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, przy wsparciu merytorycznym e-Izby. Poznaliśmy również przedpremierowo wyniki najnowszego raportu “Płatności Cyfrowe 2019” realizowanego na zlecenie Izby Gospodarki Elektronicznej.

Wśród prelegentów znaleźli się:

 •   Szymon Klus, ekspert Departamentu Handlu i Współpracy Międzynarodowej MPiT
 •   Paweł Oleszczuk Manager PwC Advisory
 •   Karolina Szenk Retail Manager UPS Polska
 •   Agata Lendzion Brokerage Supervisor Agencja Celna UPS
 •   Michał Chyła, Doradca Podatkowy Arena Tax
 •   Mateusz Bednarz, Radca Prawny Arena Legal
 •   Zbigniew Nowicki, Co-Managing Director Bluerank
 •   Łukasz Kłosowski, wydawca GoMobi.pl

Wysłuchaliśmy również panelu dyskusyjnego, którego uczestnikami byli:

 • Adam Tomczak, CEO X-press Couriers    
 • Bartosz Berestecki, Prezes Zarządu PayU SA oraz Dyrektor Regionalny ds. prawnych i compliance,
 • Adam Chudzik, B2B Sales Manager Empik   
 • Justyna Skorupska, Head of Business Development e-point,
 • mecenas Witold Chomiczewski, Pełnomocnik ds. legislacji e-Izby, kancelaria  Lubasz i Wspólnicy

W roli moderatora panelu wystąpiła Patrycja Sass-Staniszewska.

Paneliści przekonywali obecnych na sali przedstawicieli e-sklepów i producentów, że wyjście poza granice kraju w sprzedaży online nie jest takim trudnym przedsięwzięciem, jak się wszystkim wydaje. Niezbędna jest jednak wiedza o lokalnym rynku i kilku kluczowych obszarach: podatkach, cłach, prawie czy marketingu. 

Dla Izby Gospodarki Elektronicznej ta konferencja jest pierwszym z wielu wydarzeń dedykowanych crossborder e-commerce. Rok 2020 będzie należał między innymi do tego obszaru. 

 

Fotorelacja z konferencji dostępna pod LINKIEM.

 

Zobacz także:

X Europejski Kongres Finansowy pod patronatem e-Izby
X Europejski Kongres Finansowy pod patronatem e-Izby

Po czerwcowym spotkaniu Europejskiego Kongresu Finansowego Online przyszedł czas, abyśmy spotkali się w realu, w Centrum Konferencyjnym […]

Czytaj więcej
Konwent Ochrony Danych i Informacji pod patronatem e-Izby
Konwent Ochrony Danych i Informacji pod patronatem e-Izby

Przed nami IX edycja Konwentu Ochrony Danych i Informacji 2020, który odbędzie się 7 października w formie […]

Czytaj więcej
Nominowani w konkursie Dyrektor e-Commerce Roku 2020
Nominowani w konkursie Dyrektor e-Commerce Roku 2020

Ogłosiliśmy nominowanych w pierwszym w Polsce konkursie wyróżniającym dyrektorów i zespoły e-commerce – Dyrektor e-Commerce Roku 2020. […]

Czytaj więcej
Dołącz do e-Izby
Widzisz błąd na stronie?