Raport Awin 2020

...

Świętując 20-lecie sukcesu: Awin publikuje czwartą edycję Awin Report

Aby uczcić 20-lecie sukcesu w branży marketingu afiliacyjnego, globalna sieć marketingu afiliacyjnego Awin publikuje specjalną edycje Awin Report.

Raport Awin to wnikliwa analiza i komentarz na temat radykalnych zmian w tym kanale w ciągu ostatnich 20 lat, pokazująca tym samym nie tylko historię Awin, ale także rolę, jaką firma odgrywała w kształtowaniu branży afiliacyjnej.

Raport, przy uwzględnieniu wielu ważnych głosów z branży,  zawiera:

  • Unikalne spojrzenie na najnowsze trendy w branży, w tym zakupy dokonywane na rynku międzynarodowym, globalny wzrost znaczenia smartfonów oraz zmian trackingu w erze coraz większej świadomości związanej z prywatnością.
  • Inspirujące ,,Success stories”, te z przeszłości i te aktualne, marek takich jak Carphone, Warehouse, HP czy vouchercloud.
  • Wypowiedzi wydawców typu mass media, takich jak Marie Claire, dotyczące tego, dlaczego i oni włączają w swoje działania afiliację.
  • Predykcje na rok 2020 związane z trackingiem i jego aktualizacjami.

Elementem pojawiąjącym się w całym Raporcie są wypowiedzi byłych pracowników Awin, którzy wspominają swój czas spędzony w firmie i mówią o tym, jak to wpłynęło na ich ścieżkę kariery i stanowiska, jakie zajmują obecnie w firmach takich jak ASOS, Facebook, Axel Springer, Volkswagen czy Verizon Media.

Obok tego powrotu do przeszłości, w raporcie przedstawione zostały najważniejsze zmiany, które dokonały się w branży afiliacyjnej opierające się na zmieniających się potrzebach klientów, nakreślając tym samym nową drogę, którą Awin rozpoczyna aby na nowo zdefiniować swoje relacje z parterami.

Kevin Edwards, Global Strategy Director w Awin powiedział: ,,Rocznice pozwalają nam podsumować przeszłość, a także świętować sukces. Jesteśmy niezmiernie dumni z naszego dziedzictwa, w szczególności z ludzi, którzy w ciągu ostatnich 20 lat przyczynili się zarówno do sukcesu naszej firmy, jak i rozwoju całej branży. To ludzka natura, aby skupiać się na wyzwaniach, a ponieważ ostatnie lata okazały się szczególnie trudne dla marketerów, ważne było dla nas, aby pokazać ewolucję kanału afiliacyjnego i przypomnieć nam wszystkim, jak daleko zaszliśmy. W związku z tym konieczne jest pokazanie naszej wizji na 2020 rok i rozpoczęcie projektów mających na celu utrwalenie pozycji marketingu afiliacyjnego, jako branży która jest transparentna i szanuje dane użytkowników, jednocześnie napędzając dalszy rozwój”.

 

Raport Awin 2020 można pobrać za darmo tutaj.

 

Opublikowany po raz pierwszy w 2017 roku, stanowiący globalny przewodnik po branży marketingu afiliacyjnego, Awin Report został pobrany już 15 000 razy. Raport zawiera spostrzeżenia z 11 lokalnych rynków Awin. Zaktualizowana wersja raportu z 2018 roku rzuciła nowe światło na globalne zagadnienia istotne dla całej branży, a trzecia edycja raportu wydana w marcu 2019 roku podkreśliła różnorodność marketingu afiliacyjnego  pokazując go z perspektywy różnych wydawców i partnerów Awin.

Zobacz także:

13 Forum Gospodarcze TIME „GOSPODARKA EU 2030”
13 Forum Gospodarcze TIME „GOSPODARKA EU 2030”

Infrastruktura, Przemysł, Finanse, Usługi – plan odbudowy UE Forum Gospodarcze TIME to największe wydarzenie sektora ICT w […]

Czytaj więcej
Jak sprostać wyzwaniom współczesnego e-commerce, czyli słów kilka o nowoczesnej technologii. Case study
Jak sprostać wyzwaniom współczesnego e-commerce, czyli słów kilka o nowoczesnej technologii. Case study

W dobie pandemii koronawirusa, kiedy biznes prowadzony w sieci wyjątkowo szybko wysuwa się na prowadzenie, szybkie reagowanie […]

Czytaj więcej
e-Izba wraca z 6 edycją bezpłatnej akcji edukacyjnej Go! e-Commerce!
e-Izba wraca z 6 edycją bezpłatnej akcji edukacyjnej Go! e-Commerce!

Go! e-Commerce jest odpowiedzią e-Izby na kryzys wywołany pandemią w marcu 2020 roku, wobec którego wielu przedsiębiorców […]

Czytaj więcej
Dołącz do e-Izby
Widzisz błąd na stronie?