Projekt „e-Obecni” – dzieci czekają na Waszą pomoc!

...
Zamknięcie szkół tradycyjnych wymusiło otwarcie e-szkół. To wielkie wyzwanie dla nauczycieli, a dla wielu uczniów ogromny problem. Na przykład takich jak Karol.
Karol jest uczniem 5 klasy, jak jego rówieśnicy ma telefon, jednak na co dzień nie korzysta z komputera. Ma 5 rodzeństwa. W domu bywa różnie, czasem lepiej a czasem gorzej. Dotąd jadał obiady w szkole, później były zajęcia z pedagogiem na świetlicy środowiskowej i odrabianie lekcji. Karol najbardziej lubił podwieczorki na świetlicy, były drożdżówki a czasami owoce. Na świetlicy korzystał z komputera i internetu. Teraz razem z rodzeństwem siedzi w domu. Nauczyciele dzwonią i mówią jaki materiał ma przerobić i co ma zadane. Nie zawsze chce mu się w ogóle do tego zaglądać, przecież i tak nikt tego nie sprawdzi. W tym czasie jego koledzy odrabiają lekcje przesłane przez nauczyciela, czasami nawet widzą swoich kolegów i koleżanki z klasy na specjalnych komunikatorach, szukają potrzebnych informacji w internecie, oglądają adaptacje lektur szkolnych i słuchają audiobooków, od czasu do czasu nauczyciel organizuje zwiedzanie wirtualnego muzeum. A Karol?…
Bo jak być obecnym na lekcji, gdy nie ma się dostępu do komputera czy tabletu? Albo gdy jest jeden używany przez wszystkich członków rodziny? To niemożliwe. Wiele dzieci potrzebuje sprzętu. Ten projekt jest odpowiedzią na tę potrzebę.
Zostań częścią ludzi, którzy dzielą się z innymi w trudnym dla nas wszystkich czasie, przyłącz się i bądź e-obecnym.
Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy:
  • Są w posiadaniu sprawnych i w dobrym stanie laptopów, które mogliby przekazać dzieciom z ubogich i wielodzietnych rodzin, aby te mogły być obecne na e-lekcjach,
  • Chcą partycypować w zakupie sprzętu.
W szczególny sposób adresujemy propozycję włączenia się do akcji do firm, które dysponują sprzętem, nowym, powystawowym, poleasingowym czy używanym.
Sprzęt trafi do dzieci takich jak Karol poprzez szkoły i inne miejsca opieki nad dziećmi np. świetlice środowiskowe czy domy dziecka. Nauczyciele ze wszystkich szkół, którym przekażemy komputery, wezmą udział w szkoleniu, które ułatwi im prowadzenie lekcji online. Wszystko po to, aby przekazany sprzęt rzeczywiście był dla uczniów narzędziem do nauki, a nauczyciele mogli podnieść swoje kompetencje i prowadzić lekcje zdalnie.
,,Teraz po naszej stronie jest wsparcie tych najmniejszych i bezradnych, którzy z różnych przyczyn nie mają dostępu do komputera. W trybie pilnym podzwoniliśmy po przedsiębiorstwach i w ciągu dwóch dni dzieci zostały wyposażone w nieużywane w firmach bądź odkupione, poleasingowe, komputery. Zostały im one użyczone jak podręczniki. Dzięki takiemu rozwiązaniu, dzieci, które na dzień dzisiejszy są cyfrowo wykluczone, dostały równą szansę w edukacji”prof. Dariusz Szostek, Centrum Problemów Prawnych Techniki i Nowych Technologii Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego, koordynator legislacyjny e-Izby. 
Wszystkich zainteresowanych współpracą albo mających pytania o szczegóły projektu  zapraszamy do kontaktu: jakub.plodzich@instytutlema.pl, tel. 662273790.
Organizatorzy projektu:
  • Izba Gospodarki Elektronicznej
  • Fundacja Polki Mogą Wszystko
  • Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema
  • Centrum Problemów Prawnych Techniki i Nowych Technologii Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego.

Zobacz także:

Konferencja online „Ochrona Danych Osobowych – Wyzwania 2021”
Konferencja online „Ochrona Danych Osobowych – Wyzwania 2021”

W środę 27 stycznia 2021 r. o godz. 10:00 Kancelaria Lubasz i Wspólnicy, w ramach cyklu „Rzeczowo […]

Czytaj więcej
Zazielenić e-commerce. Tworzymy eco-poradnik!
Zazielenić e-commerce. Tworzymy eco-poradnik!

Komisja Europejska od lutego 2020 r., w ramach Working Committee on Sustainability, zachęca biznes do dzielenia się […]

Czytaj więcej
Ostatni moment na zgłoszenie się w pierwszym progu cenowym do konkursu Performance Marketing Diamonds CEE 2021!
Ostatni moment na zgłoszenie się w pierwszym progu cenowym do konkursu Performance Marketing Diamonds CEE 2021!

Pokaż efektywność swojej agencji w czasie kryzysu! Zgłoś swoje kampanie do konkursu Performance Marketing Diamonds CEE! Od 12 […]

Czytaj więcej
Dołącz do e-Izby
Widzisz błąd na stronie?