Payment Meeting – profesjonaliści online o przyszłości rynku płatniczego

...

Konferencje Payment Meeting to stały element kalendarza osób związanych z finansami i płatnościami. Podczas wydarzeń uczestnicy otrzymują solidną porcję wiedzy o zmianach w płatnościach, nowych planach, ale także oczekiwanych rewolucjach legislacyjnych.

W obliczu pandemii organizatorzy nie rezygnują z wydarzenia i przenoszą się do online. Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się 24 listopada – całkowicie zdalnie. Jednym z tematów przewodnich będzie automatyzacja w finansach, a o wykorzystaniu robotów w banku opowiedzą Przemysław Lewicki (Head of Robotics) oraz Kamil Czerniak z ING Banku Śląskiego. Jak opanować płatności cykliczne podpowie Igor Zacharjasz – Dyrektor Biura Innowacji Visa w Warszawie. Ciekawie zapowiada się prezentacja Krystiana Kulczyckiego oraz Piotra Szczepaniaka z PayEye na temat autoryzacji płatności wzrokiem, a także Krzysztofa Pulkiewicza z banqUP oraz Jarosława Sygitowicza z Authologic na temat zdalnej weryfikacji przy użyciu otwartej bankowości. Jak banki i dostawcy usług płatniczych mogą bronić się przed dominacją BigTech (GAFA i BATX) opowie dr hab. nauk ekonomicznych i wykładowca na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego – Jakub Górka. Prezes Zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa Mieczysław Groszek przedstawi plany Fundacji na czas nowego rozdania, a Michał Bogusławski opowie o długo wyczekiwanym starcie Zen.com – ciekawego fintechu, oferującego nowy model na rynku płatności. Fani zgodności z pewnością czekać będą na wystąpienie dr Krzysztofa Korusa z DLK, który podpowie jak zarządzać tsunami regulacji w finansach oraz Pawła Bułgaryna, Zastępcy Dyrektora Departamentu Zarządzania Strategicznego Ministerstwa Finansów, który wskaże plany Ministerstwa Finansów w zakresie zmian legislacyjnych na rynku płatności.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie panel dyskusyjny, w którym o wpływie pandemii na zwyczaje płatnicze, zanikaniu różnic między płatnościami offline i online, a także wpływie automatyzmu na płatności rozmawiać będą Magda Kubisa z Blik, Adrian Kurowski z Visa oraz Bartosz Berestecki z PayTel.

Więcej szczegółów na temat wydarzenia znajdziecie na stronie http://www.paymentmeeting.pl.

Izba Gospodarki Elektronicznej objęła patronatem medialnym to wydarzenie.

Zobacz także:

Webinar ,,Trendy w e-commerce” pod patronatem e-Izby
Webinar ,,Trendy w e-commerce” pod patronatem e-Izby

Już we wtorek 11 maja o godz. 11 odbędzie się webinar organizowany przez Bluerank, w którym eksperci […]

Czytaj więcej
Forum Gospodarki Cyfrowej: Płatności w e-commerce  – przyszłość po pandemii
Forum Gospodarki Cyfrowej: Płatności w e-commerce – przyszłość po pandemii

Już 22 czerwca br. odbędzie się kolejna edycja Forum Gospodarki Cyfrowej organizowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej. Tematyka […]

Czytaj więcej
Rynek e-commerce w Polsce : chwilowe przyspieszenie czy trwała zmiana? Perspektywy i strategie rozwoju firm.
Rynek e-commerce w Polsce : chwilowe przyspieszenie czy trwała zmiana? Perspektywy i strategie rozwoju firm.

Rynek handlu detalicznego e-commerce, po skokowym wzroście obrotów w 2020 roku, osiągnął wartość 70 mld zł i […]

Czytaj więcej
Dołącz do e-Izby
Widzisz błąd na stronie?