Opinia Izby Gospodarki Elektronicznej do projektu z dnia 26.07.2021 ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw – w ramach programu „Polski Ład”

...

Projekt Ministra Finansów z dnia 26.07.2021r. ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw wraz z załącznikiem zwany dalej „projektem Nowelizacji” – ma na celu realizację w sferze podatków programu społeczno-gospodarczy „Polski Ład”.

Przepisy projektu Nowelizacji mają wejść w życie – z wyjątkiem niektórych przepisów – z dniem 1 stycznia 2022 roku i przewidują wprowadzenie nowego sprawiedliwszego systemu podatkowego w Polsce, w tym zmian w zakresie ustalania i rozliczania składki zdrowotnej dla podatników prowadzących działalność gospodarczą, zmianę wysokości kosztów podatkowych, wprowadzenie nowych ulg podatkowych oraz przepisów o charakterze doprecyzowującym i uzupełniającym obecne przepisy.

Izba Gospodarki Elektronicznej, zwana dalej „e-Izbą”, przedstawia swoje uwagi dotyczące problemów i skutków zastosowaniu przepisów projektu Nowelizacji oraz propozycje rozwiązań.

TREŚĆ OPINI 

Zobacz także:

Kolęda e-Izby zachęcająca do zakupów świątecznych przez Internet
Kolęda e-Izby zachęcająca do zakupów świątecznych przez Internet

Ho Ho Ho! Mamy nadzieję, że pamiętacie kolędę e-Izby zachęcającą do zakupów świątecznych przez Internet…W tym roku […]

Czytaj więcej
TerGo jest nową firmą zrzeszoną w e-Izbie!
TerGo jest nową firmą zrzeszoną w e-Izbie!

TerGo wspiera działania biznesów, organizacji oraz osób prywatnych, które chcą efektywnie przeciwdziałać zmianom klimatu. Firma oferuje pełen […]

Czytaj więcej
6. edycja Konferencji Lunch z e-commerce
6. edycja Konferencji Lunch z e-commerce

Już 9 grudnia w Warszawie, odbędzie się 6. edycja Konferencji Lunch z e-commerce, której organizatorem jest agencja […]

Czytaj więcej
Dołącz do e-Izby
Widzisz błąd na stronie?