Opinia Izby Gospodarki Elektronicznej do projektu z dnia 26.07.2021 ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw – w ramach programu „Polski Ład”

...

Projekt Ministra Finansów z dnia 26.07.2021r. ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw wraz z załącznikiem zwany dalej „projektem Nowelizacji” – ma na celu realizację w sferze podatków programu społeczno-gospodarczy „Polski Ład”.

Przepisy projektu Nowelizacji mają wejść w życie – z wyjątkiem niektórych przepisów – z dniem 1 stycznia 2022 roku i przewidują wprowadzenie nowego sprawiedliwszego systemu podatkowego w Polsce, w tym zmian w zakresie ustalania i rozliczania składki zdrowotnej dla podatników prowadzących działalność gospodarczą, zmianę wysokości kosztów podatkowych, wprowadzenie nowych ulg podatkowych oraz przepisów o charakterze doprecyzowującym i uzupełniającym obecne przepisy.

Izba Gospodarki Elektronicznej, zwana dalej „e-Izbą”, przedstawia swoje uwagi dotyczące problemów i skutków zastosowaniu przepisów projektu Nowelizacji oraz propozycje rozwiązań.

TREŚĆ OPINI 

Zobacz także:

InPost to kolejna firma, która dołączyła do grona partnerów inicjatyw e-Izby w 2023 roku!
InPost to kolejna firma, która dołączyła do grona partnerów inicjatyw e-Izby w 2023 roku!

InPost – Paczkomat, Kurier to kolejna firma, która dołączyła do grona partnerów inicjatyw e-Izby w 2023 roku! […]

Czytaj więcej
TAKI SAM START – przez dialog do rozwiązań
TAKI SAM START – przez dialog do rozwiązań

Izba Gospodarki Elektronicznej kontynuuje kampanię, której celem jest zrównanie szans konkurencyjnych europejskich przedsiębiorców e-commerce z podmiotami kierującymi […]

Czytaj więcej
mBank dołączył do grona partnerów inicjatywy e-Izby
mBank dołączył do grona partnerów inicjatywy e-Izby

Mamy przyjemność przedstawić kolejną firmę, która dołączyła do grona partnerów inicjatyw e-Izby. mBank Polska od lat jest […]

Czytaj więcej
Dołącz do e-Izby
Widzisz błąd na stronie?