Najnowszy Raport Awin 2021 analizuje wpływ branży marketingu afiliacyjnego na gwałtowny wzrost sprzedaży w Internecie

...

Rok 2020 zostanie na zawsze zapamiętany jako początek dekady, w której doszło do ważnych zmian.

Gdy po wybuchu pandemii zamknięto sklepy i placówki stacjonarne, firmy musiały prowadzić działalność w najbardziej niesprzyjających warunkach w historii. Na szczęście, starając się przystosować do wyjątkowej sytuacji, mogły liczyć na wsparcie ze strony rozwiązań marketingu afiliacyjnego i partnerskiego.

Również sieć Awin musiała dostosować swoje działania do dynamicznych zmian nawyków konsumentów, aby pomóc swoim partnerom wypracować zyski w wartej 19 mld USD branży.

Jak zatem naszej globalnej sieci marek i partnerów afiliacyjnych udało się wygenerować 6 mld kliknięć i 220 mln  sprzedaży online w 2020 roku?

Oprócz szczegółowej analizy 2020 roku, piąte wydanie naszego wyczerpującego globalnego przewodnika po marketingu afiliacyjnym i partnerskim, jakim jest Awin Report, zawiera omówienie stanu obecnego i przyszłych możliwości dynamicznie rozwijającej się branży. Znalazły się tam też kluczowe spostrzeżenia, trendy i odkrycia przedstawione przez ekspertów i innowatorów. Ponadto, zgodnie ze światowymi trendami, Raport Awin po raz pierwszy jest dostępny w formie wyłącznie cyfrowej, co sprawia, że wszystkie cenne spostrzeżenia są bardziej przystępne i interaktywne niż dotychczas.

Oto co znajdziesz w nowym Raporcie Awin:

  • Podsumowanie sytuacji w marketingu online w 2020 roku, które wskazuje znaczenie wyjścia poza podział na kanały online i offline, aby można było tworzyć nowe źródła przychodów w 2021 roku.
  • Analizy wyników uzyskanych w 2020 roku z 12 krajów, w których działa Awin, uzupełnione o opinie lokalnych partnerów, studia przypadków i wywiady z regionalnymi ekspertami (w formacie audio).
  • Inspiracje dla małych firm rozpoczynających przygodę z marketingiem afiliacyjnym, w tym materiały pokazujące, jak udana współpraca partnerska wpływa na rozwój startupów oraz małych i średnich firm.
  • Wyjaśnienie przez ekspertów zasad „nowej normalności” w naszej branży oraz jej znaczenia dla wydawców, agencji i marek.
  • Historie sukcesów pokazujące, jak rewolucyjny 2020 rok pozwolił naszym partnerom uzyskać znakomite wyniki: analiza innowacyjnej kampanii w Europie Środkowej prowadzonej przez Vogue Polska z użyciem technologii ViSenze (tzw. treść generująca zakupy) mającej na celu zwiększenie sprzedaży bez obniżania komfortu odbiorcy, a także historia amerykańskiej sieci sklepów LA Apparel, której udało się uzyskać świetne wyniki w pierwszym programie afiliacyjnym w szczycie pandemii koronawirusa.
  • Spostrzeżenia dotyczące otwartego ekosystemu technologii i możliwości współpracy, budowanego przez Awin dla klientów, a także omówienie zastosowania tego ekosystemu do budowania lukratywnych i długoterminowych relacji partnerskich na całym świecie.
  • Omówienie zalet śledzenia w aplikacjach, niewykorzystanego potencjału marketingowego tej funkcji oraz jej przydatności w przyszłych zastosowaniach związanych z marketingiem afiliacyjnym.

 

 

Raport Awin 2021 dostępny jest tutaj

 

O  Awin
Będąc częścią Axel Springer and United Internet Groups, z ShareASale i Commission Factory, globalna sieć afiliacyjna Awin działa w 15 biurach na świecie, zatrudnia ponad 1000 pracowników, oferuje dostęp do 211 000 wydawców i 15 200 reklamodawców.

Łącząc firmy z konsumentami na całym świecie w branżach takich jak handel detaliczny, telekomunikacja, podróże i finanse, Awin wygenerował 11,1 miliarda euro przychodów dla reklamodawców i 818 milionów euro dla wydawców w ubiegłym roku budżetowym.

Zobacz także:

Webinar Szkoły Gospodarki Cyfrowej „Inteligentna automatyzacja, a ROI – kampanie lead generation”
Webinar Szkoły Gospodarki Cyfrowej „Inteligentna automatyzacja, a ROI – kampanie lead generation”

📢Zapraszamy na najbliższy webinar Szkoły Gospodarki Cyfrowej „Inteligentna automatyzacja, a ROI – kampanie lead generation”, który poprowadzi […]

Czytaj więcej
Konferencja SyliusCon
Konferencja SyliusCon

Już 27 października odbędzie się pierwsza konferencja poświęcona Syliusowi – rozwiązaniu e-commerce, które powstało w Łodzi, a […]

Czytaj więcej
Do grona członków Izby Gospodarki Elektronicznej dołącza Accenture
Do grona członków Izby Gospodarki Elektronicznej dołącza Accenture

„Jestem zaszczycony, że Accenture może dołączyć do grona członków e-Izby. Jako wiodąca agencja z zakresu transformacji cyfrowej, […]

Czytaj więcej
Dołącz do e-Izby
Widzisz błąd na stronie?