marzec 12, 2024
Aktualności

Kto zostanie Dyrektorem e-Commerce roku 2024?

Dyrektor e-Commerce 2024 – Izba Gospodarki Elektronicznej rozpoczyna nabór do 5. edycji konkursu dla biznesowych indywidualności i ich zespołów. Czerwcową galę rozdania poprzedzi zbieranie zgłoszeń (do 15 kwietnia), ich weryfikacja oraz praca kapituły konkursu, którą zasilą znani i cenieni eksperci z branży. Tegoroczna edycja nagrody przynosi nowości, m.in. kategorię European e-Commerce Director. Całość będziemy na bieżąco relacjonować, a odpowiada jej podstawowe pytanie –Kto zostanie Dyrektorem e-Commerce roku 2024?

Konkurs powstał z myślą o nagradzaniu liderek i liderów, którzy stoją za sukcesem nowatorskich projektów i wdrożeń w handlu elektronicznym. Te osoby cechuje wiedza, biznesowa mądrość płynącą z doświadczenia połączonego z kompetencjami. Laureaci poprzednich edycji konkursu potwierdzają, że ich wysiłek bez zaangażowania zespołów, którymi kierują przyniósłby niewielkie efekty. Dlatego w zarządzaniu stosują umiejętności liderskie podnoszące innowacyjność w zespołach.

Takich ludzi i ich teamy e-Izba chce znowu wyszukać i nagrodzić.

Nadchodzi czas najlepszych

Kim będą laureatki/ci tegorocznej edycji konkursu? 

Wybitni dyrektorzy e-handlu łączą wizję strategiczną i umiejętności przywódcze. Są biegli w wykorzystywaniu technologii i szans dla biznesu Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej przybliża charakter pracy dyrektora e-commerce. – Współpracują z zespołami w całej organizacji, zajmującymi się marketingiem, rozwojem produktów, IT i obsługą klienta. To omnichannelowi ludzie – objaśnia.

  Charakterystyka konkursu obejmuje całość zadań e-commerce. Są tu kategorie indywidualne przyznawane za najefektywniejsze wdrożenie e-commerce, long term e-commerce, producer, odpowiedzialny lider, wysoka efektywność przy niskim budżecie i wspomniany omnichannel. Jury będzie wskazywać na wybijające się osobowości w kategoriach branżowych: fashion, tech/rtv/agd, finanse, dom i ogród, beauty/kosmetyki, sport/hobby/turystyka – oraz e-grocery.

  Udział w kategoriach indywidualnych jest bezpłatny.

  Europejski wymiar lidera - European e-Commerce Director

  Tegoroczna nowość konkursu – European e-Commerce Director jest dedykowana wszystkim zarządzającym sklepami online w Europie - to kolejny krok także dla polskich liderów e-commerce do pokazania się szerszemu gronu. Kategorię tę wspiera międzynarodowe Jury i szefowie e-commercowych organizacji zrzeszonych jak e-Izba w ramach Ecommerce Europe.

  Z racji rozwoju jednolitego rynku cyfrowego w UE i zacieraniu granic dzięki cross-border e-commerce jej uniwersalność podkreśla ponadregionalny rozwój handlu elektronicznego. Dlatego są i kolejne konkursowe nowości - crossborder e-commerce B2C i B2B oraz dla wybijających się innowatorów.

  Wybór laureatów poprzedzi dwuetapowa praca kapituły. Jurorzy wyróżnią kompleksowo wysokie standardy i jakość pracy dyrektorów i ich teamów w 18. kategoriach indywidualnych oraz 10. zespołowych, podanych poniżej. Całość rywalizacji wskazuje na to jakie domeny e-commerce stanowią jego fundament i jakie zyskują na znaczeniu. Równocześnie w obszarze samego konkursu pozwalają na osobiste spotkanie się wybijających się osobowości e-handlu, poznanie pracy ich zespołów.

  Miejsce dla najlepszego z najlepszych

  W poprzednich latach Grand Prix trafiło do Wojciecha Tomaszewskiego, obecnie Morele.net, Mikołaja Wezdeckiego, który teraz rozwija e-commerce w LPP, do Łukasza Piecha, Lantre oraz Jakuba Gierszyńskiego, za działania w InterCars. To najważniejsze trofeum konkursu.

  Szansa za jedno kliknięcie

  Z raportu e-Izby ‘Dyrektor e-Commerce Roku 2023”[1] wiemy, że 74 proc. liderów branży zna konkurs i uważa, że dobrze obrazuje ich pracę oraz docenia zespoły. 

  Z roku na rok bijemy rekord. Cieszę się, że w edycji 2023 aż 30% zgłoszeń pochodziło od kobiet na stanowiskach zarządzających e-commerce – mówi Paulina Wojczyńska szefowa projektów w e-Izbie. – Nagrodę w konkursie należy traktować przyszłościowo. Laureatki i laureaci rozwijają się w nowych projektach. Kreują kolejne szanse dla swoich zespołów – podkreśla entuzjastycznie ideę konkursu, do którego zgłoszenia do krajowych kategorii indywidualnych są bezpłatne.

  Mogą je wysyłać liderzy, zespoły, współpracownicy i partnerzy przez formularz  https://dyrektorecommerceroku.pl/.  Zgłoszenia przyjmowane są do 15 kwietnia 2024.

  Do 20 marca można to też nominować lidera do startu w konkursie wysyłając mail na adres konkurs1@eizba.pl. 

  Dyrektor e-commerce roku 2024 – to nagroda dla ludzi, którzy budują biznes!

  Informacje dodatkowe: 

  Kategorie indywidualne przyznawana za najefektywniejsze wdrożenie e-commerce:

  Branżowe: Fashion, Tech/rtv/agd, Finanse, Dom i ogród, Beauty/kosmetyki, Sport/hobby/turystyka – oraz e-Grocery.

  Obszarowe: Omnichannel, Crossborder e-commerce B2C (Nowość 2024), Crossborder e-commerce B2B (Nowość 2024), B2B e-commerce, Innowacja (Nowość 2024), Long Term e-Commerce, Producer, Odpowiedzialny Lider, Wysoka efektywność przy niskim budżecie, Family e-Commerce Leader (Nowość 2024) oraz European e-Commerce Director (Nowość 2024).

  Z kolei nagrody dla zespołu zostaną wręczone w kategoriach:

  Podmioty małe B2C:

  • Najlepszy zespół e-commerce B2C

  Podmioty średnie B2C:

  • Najlepszy zespół marketingu e-commerce
  • Najlepszy zespół logistyki e-commerce
  • Najlepszy zespół sprzedaży e-commerce (Nowość 2024)

  Podmioty duże B2C:

  • Najlepszy zespół marketingu e-commerce
  • Najlepszy zespół logistyki e-commerce
  • Najlepszy zespół sprzedaży e-commerce (Nowość 2024)

  Podmioty e-commerce B2B:

  • Najlepszy zespół marketingu e-commerce B2B
  • Najlepszy zespół logistyki e-commerce B2B
  • Najlepszy zespół sprzedaży e-commerce B2B (Nowość 2024)

  Spośród laureatów poszczególnych kategorii Kapituła przyzna Nagrodę GRAND PRIX Dyrektor e-Commerce Roku 2024.

  Skład kapituły konkursu:

  • Daniel Rogiński, General Manager CEE Zalando
  • Mikołaj Wezdecki, Wiceprezes LPP, Laureat Grand Prix 2021
  • Dmytro Dybash, Digital & Logistic Director Auchan
  • Jakub Jasiński, CEO eBilet.pl
  • Tomasz Osman, CEO SAVICKI
  • Jacek Kinecki, CEO Przelewy24
  • Robert Olędzki, Digital Business Director Payback
  • Daniel Zalewski, CEO VisciolaFashion.com
  • Grzegorz Bosowski, CEO Fly.pl

  Skład Jury międzynarodowego dla kategorii European Ecommerce Director:

  • Patrycja Sass-Staniszewska, Prezes Izby Gospodarki Elektronicznej
  • Luca Casetti, General Manager Ecommerce Europe
  • Roberto Liscia, President netComm (Il Commercio Digitale Italiano)
  • Janet Naidenova, Chairperson, Bulgarian e-Commerce Association

  [1]  https://eizba.pl/wp-content/uploads/2023/03/Dyrektor-e-Commerce-Roku-2023-cz1-Jak-liderzy-branzy-oceniaja-dekade.pdf

  Partnerzy Główni konkursu: Przelewy24

  Międzynarodowi partnerzy Instytucjonalni: Bulgarian Ecommerce Association, Ecommerce Europe, netComm

  Partnerzy medialni: Wiadomości Handlowe, E-Commerce w Praktyce, Omnichannel News, MyCompany,

  pl