Poradniki

Tutaj można znaleźć poradniki dla sklepów internetowych przygotowane przez ekspertów Izby Gospodarki Elektronicznej (e-Izba).

Poradnik – Reklamacja i zwroty 2019

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 1.75 MB
Data dodania: 24.04.2019

 

Robienie zakupów w e-sklepach daje wiele korzyści. Jedną z nich jest możliwość zwrotu towaru w ciągu określonego czasu od dnia zakupu. Takie uprawnienie są normą w sprzedaży internetowej. Według raportu Mobile Institute – Customer Listening – 67% badanych konsumentów deklaruje, że właściwa reakcja marki na ich reklamację sprawi, że pozostaną oni jej klientami, a nawet zwiększą zakupy. Co 5. badany podzieli się też pozytywną opinią o marce i informacją, w jaki sposób rozwiązała jego problem. Sprawne rozpatrywanie reklamacji jest uznawane za standard. Celem wsparcia e-sklepów  koordynatorzy legislacyjni Izby Gospodarki Elektronicznej przygotowali Poradnik e-Izba reklamacje i zwroty

Autorzy poradnika:

?    Magdalena Golonka,  mecenas, kancelaria Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy

?    Marta Mikołajczyk radca prawny / wspólnik, Porębski i Wspólnicy Sp.k.

?    Robert Sowiński – Robert Sowiński, RADCA PRAWNY / PARTNER, Sowiński i Partnerzy Kancelaria Radców Prawnych i Doradcy Podatkowego sp. p.

?    Rafał Stępniewski, Prezes Zarządu Rzetelna Grupa

?       Michał Żmijewski, adwokat Lubasz i Wspólnicy – Kancelaria Radców Prawnych sp.k.

 

Pobierz
PORADNIK E-COMMERCE POLSKA: Marketing online

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 2.61 MB
Data dodania: 19.07.2018

Sprzedaż przez internet jest wciąż bardzo młodą gałęzią handlu. Całe zespoły pracują nad usprawnieniem działania biznesu w sieci. Jak prowadzić skuteczne kampanie marketingowe w internecie? Z jakich narzędzi korzystać? Prezentujemy poradnik ?Marketing online?. Dziękujemy Poczcie Polskiej oraz firmie Zanox za wsparcie wydania tego poradnika!

Pobierz
PORADNIK E-COMMERCE POLSKA: e-Płatności

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 6.57 MB
Data dodania: 19.07.2018

Korzystanie z e-płatności jest coraz popularniejsze i łatwiejsze. Na rynku ciągle pojawiają się nowe systemy płatnicze, które przedsiębiorcy dostosowują do potrzeb e-konsumentów. To po części efekt rozwoju gospodarki elektronicznej i e-handlu, a po części przyzwyczajenia społeczeństwa do konsumpcyjnego stylu życia. W niniejszym poradniku prezentujemy materiały informacyjne, czyli krótkie vademecum co trzeba wiedzieć o płatnościach elektronicznych w Polsce oraz pokazujemy jakie są rodzaje płatności i w jaki sposób można skorzystać na współpracy z operatorem. Dziękujemy PayU, Poczcie Polskiej oraz firmie Zanox za wsparcie wydania tego poradnika!

Pobierz
Poradnik: PYTANIA I ODPOWIEDZI O ROZLICZENIA E-HANDLU

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 7.70 MB
Data dodania: 19.07.2018

PORADNIK PYTANIA I ODPOWIEDZI O ROZLICZENIA W E-HANDLU. ?Pytania i odpowiedzi o rozliczenia w e-handlu? to minikompendium z informacjami z zakresu księgowości i rozliczeń dla każdego sklepu internetowego. W materiale omówiono 34 zagadnienia rachunkowo- księgowe oraz kadrowe, które najczęściej padają przy obsłudze klientów. Izba Gospodarki Elektronicznej objęła Poradnik patronatem.

Pobierz
21 obowiązków e-sprzedawcy – PRAKTYCZNY PODRĘCZNIK DLA SPRZEDAWCÓW

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 3.79 MB
Data dodania: 19.07.2018

Przedstawiamy Poradnik 21+ obowiązków sprzedawcy – PRAKTYCZNY PODRĘCZNIK DLA SPRZEDAWCÓW O ZMIANACH ZASAD SPRZEDAŻY W INTERNECIE. Poradnik zawiera REKOMENDACJĘ E-IZBY PRAKTYCZNEGO WDROŻENIA USTAWY O PRAWACH KONSUMENTÓW W SERWISACH INTERNETOWYCH. Poradnik o obowiązkach sprzedawców w internecie powstał z myślą o tych przedsiębiorcach, którzy prowadzą sprzedaż on-line, czyli zawierają umowy handlowe na odległość. Poradnik jest kompleksowym opracowaniem zawierającym opis i rekomendację interpretacji wszystkich obowiązków, które trzeba spełnić wobec kupujących w sieci, a które wynikają z określonych ustaw parlamentu polskiego, a te z kolei wynikają z wcześniejszych dyrektyw Unii Europejskiej.

Pobierz
PORADNIK E-COMMERCE POLSKA: Jak zwiększyć sprzedaż online?

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 6.37 MB
Data dodania: 19.07.2018

Obecnie każde pytanie dotyczące sprzedaży przez Internet powinno rozpoczynać się już nie słowem ?czy?, ale ?jak?. Wzbogacenie swojej oferty o kanał sprzedaży online jest dziś naturalną odpowiedzią na potrzeby rynku. Niestety wciąż zmagamy się w Polsce z mylnym poglądem, że sprzedaż w Internecie może być prowadzona z marszu i bez przygotowania ? bo przecież skoro tak łatwo w Internecie kupować, łatwo jest w nim również sprzedawać. Zapraszamy do pobierania Poradnika e-Commerce Polska “Jak sprzedawać online?”.

Pobierz
Podatki dla e-Commerce. Jak rozliczać? Jak optymalizować?

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 2.23 MB
Data dodania: 19.07.2018

Raport ?Podatki dla e-Commerce. Jak rozliczać? Jak optymalizować?? to unikalna publikacja przygotowana przez Advicero Tax, prowadząca inwestorów przez kolejne etapy zakładania oraz prowadzenia e-sklepu, kompleksowo traktująca wszelkie związane z tym zawiłości podatkowe i księgowe. Izba Gospodarki Elektronicznej objęła publikację swoim patronatem.

Pobierz
Poradnik e-commerce. Zmiany dotyczące ustawy o ochronie danych osobowych

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 262.85 KB
Data dodania: 19.07.2018

“Poradnik e-commerce. Zmiany dotyczące ustawy o ochronie danych osobowych” z komentarzem eksperta e-Izby, radcy prawnego Olgierda Porębskiego z Kancelarii Porębski i Wspólnicy.

Pobierz
Poradnik “Kody kreskowe w eCommerce. Poradnik Użytkownika”

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 6.25 MB
Data dodania: 19.07.2018

Przewodnik po kodach kreskowych. Poradnik przygotowany przez GS1 Polska specjalnie z myślą o polskich sklepach internetowych.

Pobierz
Biuletyn konferencji “Digital Commerce. Sprzedaż wielokanałowa”

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 7.95 MB
Data dodania: 19.07.2018

Zapraszamy do lektury biuletynu konferencji e-Izby “Digital Commerce. Sprzedaż wielokanałowa”

Pobierz
Wirtualny podręcznik dla licealistów. Jak założyć e-sklep?

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 25.76 MB
Data dodania: 19.07.2018

W przygotowanie podręcznika ?Jak założyć e-sklep?? zaangażowali się praktycy z branży e-commerce, przedstawiciele takich firm jak: Advicero Tax, Bluerank, Betterment, Kancelaria Lubasz i Wspólnicy, Orba, Poczta Polska, Rzetelny Regulamin, Splio, Symcore, Tradedoubler, TrustedShops. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i pracę włożoną w powstanie publikacji. Podręcznik powstał w ramach projektu Szkolna Internetowa Gra Giełdowa, którego organizatorami są Giełda Papierów Wartościowych oraz Fundacja im. Lesława A. Pagi.

Pobierz
PORADNIK “e-Commerce Polska: Jak przygotować sklep internetowy na gwałtowny wzrost sprzedaży przed świętami??

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 317.01 KB
Data dodania: 19.07.2018

Okres przedświąteczny, to czas intensywnego wzrostu w handlu elektronicznym, do którego sklepy internetowe powinny się odpowiednio przygotować. W tym celu e-Izba i eksperci z firm zrzeszonych przygotowali poradnik ?e-Commerce Polska: jak przygotować sklep internetowy na gwałtowny wzrost sprzedaży przed świętami?. Zapraszamy do lektury poradnika.

Pobierz
PORADNIK “e-Commerce Polska: Przed i po 25 grudnia 2014 r. – co się zmieniło z punktu widzenia przedsiębiorcy?”

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 1.17 MB
Data dodania: 19.07.2018

Publikacja zawiera porady profesjonalistów z branży e-commerce na temat: nowych regulacji prawnych dotyczących reklamacji po 25 grudnia 2014 r., pokrywania kosztów dostarczenia rzeczy do sprzedawcy przy korzystaniu z rękojmi, pokrywania kosztów demontażu rzeczy, zmiany okresu przez który domniemywa się, że wada rzeczy istniała w chwili przekazania jej konsumentowi, a także wyjątków w prawie związanych z odstąpieniem od umowy na odległość.

Pobierz
PORADNIK “e-Commerce Polska: Open Source i dedykowane rozwiązania technologiczne”

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 9.59 MB
Data dodania: 19.07.2018

Porady profesjonalistów z branży e-commerce, inspirujące case studies, wskazówki na temat prowadzenia i rozwoju e-sklepu – to wszystko czeka na czytelników bezpłatnej publikacji, przygotowanej przez ekspertów Izby Gospodarki Elektronicznej – ?Poradnik e-Commerce Polska: Open Source i dedykowane rozwiązania technologiczne?.

Pobierz
PORADNIK “e-Commerce Polska: jak przygotować biuro podróży na wzrost sprzedaży przed feriami zimowymi?””

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 427.18 KB
Data dodania: 19.07.2018

Ferie to doskonały czas dla branży turystycznej, aby zwiększyć sprzedaż i wzmocnić pozycję marki na rynku. Klienci szukają hoteli i ośrodków narciarskich, szkoły organizują wyjazdy, a ośnieżony krajobraz sprawia, że każdy marzy o szusowaniu po białym stoku. Z drugiej strony mamy turystów, którzy planują ferie spędzić pod palmami na egzotycznej plaży ? stworzenie unikatowej kampanii, przeznaczonej dla jednej i drugiej grupy docelowej, to połowa sukcesu. Co składa się na pozostałe 50%? Na to pytanie odpowiadają eksperci Izby Gospodarki Elektronicznej.

Pobierz
Poradnik e-Commerce Polska: Jednolity Plik Kontrolny

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 352.80 KB
Data dodania: 19.07.2018

Jednolity Plik Kontrolny będzie obowiązywał 1 842 589 przedsiębiorstw zarejestrowanych w Polsce i podlegających polskiej ordynacji podatkowej. Wnosi on ujednolicenie formy i automatyzację procesów weryfikacji poprawności ksiąg podatkowych, co ma być podstawą do przyspieszenia oraz ułatwienia zarówno kontroli skarbowych jak również procesów rozliczeniowych w przedsiębiorstwach.

Pobierz
Poradnik e-Commerce Polska: Jak wygląda wejście sklepu w model omnichannel?

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 3.40 MB
Data dodania: 19.07.2018Pobierz
e-Commerce Polska: Rewolucja w ochronie danych osobowych? Istotne zmiany dla przedsiębiorcy

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 872.23 KB
Data dodania: 19.07.2018

Izba Gospodarki Elektronicznej wraz z Partnerami prawnymi działającymi w branży e-commerce opracowała podręcznik dotyczący zmian w zakresie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) i ich znaczenia z punktu widzenia przedsiębiorców. Publikacja stanowi analizę wyzwań oraz konsekwencji, jakie przynosi zmiana przepisów w zakresie ochrony danych osobowych.

Pobierz
e-Commerce Polska: e-Logistyka

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 1.80 MB
Data dodania: 19.07.2018Pobierz
e-Commerce Polska: Handel transgraniczny

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 1.99 MB
Data dodania: 19.07.2018

Sprzedaż za pośrednictwem internetu otwiera możliwości dotarcia do klientów spoza rodzimego rynku. Jak zatem skutecznie dotrzeć z ofertą do zagranicznego użytkownika? Jak generować sprzedaż poza granicami kraju bez ryzyka alokacji dużych środków na start? Na co przedsiębiorcy oferujący transgraniczną sprzedaż powinni zwrócić uwagę w kwestii prawa podatkowego? Między innymi na te pytania odpowiadają eksperci e-Izby na łamach poradnika ?e-Commerce Polska: Handel transgraniczny?.

Pobierz
Poradnik e-Izby: Kupuję w Internecie

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 2.57 MB
Data dodania: 19.07.2018

Poradnik ?Kupuję w internecie? zawiera: prawa konsumenta, opis procesu zakupowego, dekalog bezpiecznych zakupów online oraz wskazówki, jak kupować w Internecie. Miniporadnik będzie dystrybuowany przez: Akademię Leona Koźmińskiego – zostanie także włączony jako materiał do zaliczeń przedmiotów z zakresu e-commerce i przekazany studentom; przez PARP; Fundację im. Lesława A. Pagi; NASK. e-Izba planuje również dystrybucję poradnika do szkół ponadgimnazjalnych zarówno wśród nauczycieli jak i uczniów.

Pobierz
Poradnik e-Izby: Jak przygotować sklep internetowy na gwałtowny wzrost sprzedaży przed świętami?

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 453.85 KB
Data dodania: 19.07.2018

Statystycznie Polacy wydają na prezenty mikołajkowe 100 zł a na bożonarodzeniowe od 201 do 500 zł. Zakupy przez internet robi już 55% internautów a 68%  odwiedza regularnie e-sklepy? dlatego raz do roku przed świętami e-sklepy notują duży i gwałtowny wzrost sprzedaży. Zakupy przez internet są wygodne ? nie trzeba biegać po sklepach, stać w kolejkach. Ten czas można spędzić na przygotowaniu domowe, świątecznej atmosfery. Jednak aby zakupy w internecie były rzeczywiście przyjemne, sklepy internetowe muszą przygotować się na świąteczny peak sprzedażowy. Dziękujemy zaangażowanym w poradnik ekspertom Izby Gospodarki Elektronicznej: Witoldowi Chomiczewskiemu Lubasz i Wspólnicy- Kancelaria Radców prawnych Sp. k., Bartoszowi Misiaszkowi Beyond.pl, Zbyszkowi Nowickiemu Bluerank, Piotrowi Oraczowi Marketizator, Annie Rak Trusted Shops, Alexandrze Wesołowskiej TradeTracker, Michałowi Wojciechowiczowi  oraz redaktorowi głównemu Katarzynie Jeznach.

Pobierz
Poradnik e-Izby: Jak przygotować sklep internetowy na Walentynki?

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 2.93 MB
Data dodania: 19.07.2018Pobierz
Poradnik e-Izby: Kobiety w e-commerce

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 2.38 MB
Data dodania: 19.07.2018Pobierz
Poradnik e-Izby: social commerce

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 5.62 MB
Data dodania: 19.07.2018Pobierz
Kochamy e-Niedziele. Polacy o zakupach i pracy w niedziele

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 1.73 MB
Data dodania: 19.07.2018Pobierz
7 grzechów głównych sprzedawców B2B w e-commerce

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 638.14 KB
Data dodania: 19.07.2018Pobierz
PORADNIK “Performance Marketing”

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 8.08 MB
Data dodania: 19.07.2018Pobierz
RODO – Glossary of key terms

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 553.21 KB
Data dodania: 19.07.2018Pobierz