Poradniki

Tutaj można znaleźć poradniki dla sklepów internetowych przygotowane przez ekspertów Izby Gospodarki Elektronicznej (e-Izba).

Taki Sam Start. Materiały dla konsumentów

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 6.07.2022Pobierz
Poradnik „Role i Kompetencje potrzebne w B2B e-commerce”

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 12.05.2022Pobierz
Poradnik „Odpowiedzialny e-commerce” 2022

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 28.04.2022Pobierz
Poradnik e-Izby: Zrównoważony e-commerce

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 26.04.2021Pobierz
Poradnik e-Izby: akcje promocyjne a prawo

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 10.05.2020

Poradnik e-Izby: akcje promocyjne a prawo

Nowy ,,Poradnik e-Izby: akcje promocyjne a prawo” stanowi zbiór niezbędnej wiedzy prawnej w zakresie akcji promocyjnych. W publikacji zostały ujęte m.in. rodzaje i zasady prowadzenia akcji promocyjnych, kwestie regulaminów i relacji z konsumentami, kwestie dopuszczalności reklamy porównawczej oraz kompetencje UOKiK wraz z sankcjami.

Jednym ze sposobów wsparcia działań sprzedażowych przedsiębiorcy, umożliwiającym zarazem pozyskanie grona nowych klientów, są różnego rodzaju akcje promocyjne. Wśród nich możemy wyróżnić promocje, konkursy loterie promocyjne, sprzedaż premiową, programy lojalnościowe i inne działania mające na celu zwiększenie zainteresowania ofertą danego przedsiębiorcy. 

“Aktualna sytuacja pandemii jest szczególnie trudna. Firmy sprzedające przez Internet musiały błyskawicznie zmienić swoje podejście do konsumenta, np. promocje uległy rewizji, aby dostosować się do nowych potrzeb konsumentów, którzy od  początku zmienili swoje oczekiwania zakupowe. Jednak to nie wszystko. Wielu przedsiębiorców dopiero rozpoczęło swoje działania w e-commerce – dla nich również poradnik jest świetnym kompendium wiedzy jak przeprowadzić promocję profesjonalnie i zgodnie z prawem”mówi Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej

“Jak wiadomo, nieznajomość prawa szkodzi. Tymczasem wielu przedsiębiorców sprawia wrażenie nieświadomych, że prawo reguluje prowadzenie akcji promocyjnych i reklamowych, a naruszenie przepisów może powodować nieprzyjemne konsekwencje. Po pierwsze, UOKiK może nałożyć poważną karę za nieuczciwe praktyki względem konsumentów, w szczególności za pozorowanie promocji. Po drugie, firmy konkurencyjne mogą wystąpić z roszczeniami wynikającymi z ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Kto narusza prawo w swej działalności reklamowej, ten może być bowiem zasadnie uznany za dopuszczającego się czynów nieuczciwej konkurencji. Im poważniejszy biznes, tym większą powinien zwracać na te kwestie uwagę’’- Olgierd Porębski, radca prawny, wspólnik zarządzający w kancelarii Porębski i Wspólnicy.

W świetle prawa stosowanie nieuczciwych praktyk rynkowych, w tym w zakresie reklamy i marketingu, jest zakazane. ,,Poradnik e-Izby: akcje promocyjne a prawo” uwzględnia wszystkie kluczowe aspekty organizacji i przeprowadzania akcji promocyjnych, przez co jest cennym źródłem wiedzy dla e-przedsiębiorców.Pobierz
Poradnik: ,,Jak zwiększyć zyski sklepu internetowego, wykorzystując możliwości firm kurierskich”

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 15.07.2019

UPS i Izba Gospodarki Elektronicznej ŁĄCZĄ SIŁY by pomóc polskim detalistom wykorzystać POTENCJAŁ E-commerce

Szacuje się, że do 2025 r. gospodarka cyfrowa będzie warta 12,5% polskiego PKB, oferując możliwości rozwoju biznesu dzięki wykorzystaniu handlu elektronicznego

 

WARSZAWA, 16 lipca 2019 – UPS (NYSE: UPS) i Izba Gospodarki Elektronicznej ogłosiły dzisiaj nową współpracę, której celem jest wsparcie polskich przedsiębiorców w ich rozwoju na rynku e-commerce. Partnerstwo obejmuje publikację przewodnika poświęconego zagadnieniom branży e-commerce a także serię warsztatów dla firm, które stawiają pierwsze kroki w e-commerce w ramach Szkoły Gospodarki Cyfrowej.

,,Handel elektroniczny jest znaczącą i stale rosnącą częścią polskiej gospodarki – do 2025 roku sprzedaż online ma stanowić 12,5% PKB naszego kraju. Jest to ogromna szansa dla sprzedawców detalicznych, zwłaszcza małych firm, na rozwój ich działalności” – powiedział Norbert Kręcicki, Dyrektor Marketingu, UPS Polska. ,,Właściwa logistyka jest kluczem do sukcesu sprzedawców internetowych i głównym motorem satysfakcji klienta. Nasza globalna sieć i 112-letnie doświadczenie oznacza, że UPS ma wyjątkową pozycję, by doradzać firmom jak dopasować się do nowych rynków. Dzięki tej współpracy staramy się wyposażyć przedsiębiorstwa w narzędzia i wiedzę, które pozwolą im osiągnąć sukces”. 

Poradnik UPS i Izby Gospodarki Elektronicznej zatytułowany ,,Jak zwiększyć zyski sklepu internetowego, wykorzystując możliwości firm kurierskich” to przewodnik po logistyce dla sektora e-commerce. Publikacja, kierowana do przedsiębiorców działających już w branży e-commerce oraz tych, którzy chcą zacząć sprzedawać swoje produkty online, zawiera informacje na temat m.in. oczekiwań dzisiejszych konsumentów, optymalizacji łańcucha dostaw oraz rozwoju na rynkach zagranicznych.

,,Rynek usług logistycznych, podobnie jak e-commerce, zmienia się dynamicznie. Rozwijająca się branża handlu elektronicznego oraz coraz bardziej wymagający e-klienci, stanowią wyzwanie dla firm logistycznych. Wygoda i szybkość wciąż pozostają kluczowymi aspektami w kontekście poziomu satysfakcji konsumentów. Handel elektroniczny nie może istnieć bez elementu dostarczenia produktu do klienta końcowego ? czyli bez sprawnej logistyki. Chcąc odpowiedzieć na rosnące potrzeby rynku, firmy logistyczne muszą zapewnić sprawne dostarczanie przesyłek, możliwość łatwego ich zwrotu, a także opcję wysyłek międzynarodowych. Dla sklepów internetowych jest to ważny element prowadzenia działalności sprzedaży online. Dlatego współpraca z odpowiednią firmą logistyczną ma w tym procesie bardzo istotne znaczenie” – Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej.

UPS (NYSE: UPS) jest globalnym liderem w dziedzinie logistyki, oferującym szeroką gamę rozwiązań w zakresie transportu przesyłek i frachtu, ułatwień w handlu międzynarodowym oraz wykorzystania nowoczesnej technologii do wydajniejszego zarządzania w świecie biznesu. UPS, z siedzibą w Atlancie, świadczy usługi w ponad 220 krajach i terytoriach na całym świecie. Spółka UPS jest laureatem nagrody America’s Best Customer Service w kategorii usługi spedycyjne i dostawcze, przyznawaną przez tygodnik Newsweek. Spółka otrzymała również tytuł Most Valuable Brand in Transportation od magazynu Fortune i zajęła czołowe miejsce w rankingu spółek odpowiedzialnych społecznie JUST 100. Wysoko uplasowała się w indeksie zrównoważonego rozwoju Dow Jones Sustainability World Index i rankingu Harris Poll Reputation Quotient. Otrzymała również wiele innych prestiżowych wyróżnień i nagród. Więcej informacji o firmie znaleźć można na stronie ups.com ?bądź na pressroom.ups.com natomiast blog korporacyjny znajduje się pod adresem longitudes.ups.com. E-biuletyn firmy, poświęcony tematyce zrównoważonego rozwoju, UPS? Horizons, można znaleźć na stronie ups.com/sustainabilitynewsletter. Najnowsze informacje o UPS dostępne są na Twitterze pod hasłem @UPS News.

Izba Gospodarki Elektronicznej reprezentuje i wspiera interesy firm związanych z rynkiem  gospodarki elektronicznej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem firm zrzeszonych w e-Izbie. Misją Organizacji jest rozwój polskiej branży gospodarki cyfrowej poprzez współpracę, wymianę know-how, działania legislacyjne oraz silną i efektywną reprezentację wspólnych interesów w dialogu z instytucjami polskiej administracji rządowej, Unii Europejskiej oraz organizacjami pozarządowymi w kraju i na świecie. Izba Gospodarki Elektrycznej jest cenionym autorem poradników oraz raportów z zakresu e-Commerce, jak i całej gospodarki cyfrowej. Od lat organizuje też konkurs e-Commerce Polska awards, w którym wyróżnia najlepszych przedsiębiorców w branży e-biznesu. Wszystkie działania e-Izby można śledzić na Facebooku oraz na LinkedIn.Pobierz
Poradnik – Reklamacja i zwroty 2019

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 24.04.2019

 

Robienie zakupów w e-sklepach daje wiele korzyści. Jedną z nich jest możliwość zwrotu towaru w ciągu określonego czasu od dnia zakupu. Takie uprawnienie są normą w sprzedaży internetowej. Według raportu Mobile Institute – Customer Listening – 67% badanych konsumentów deklaruje, że właściwa reakcja marki na ich reklamację sprawi, że pozostaną oni jej klientami, a nawet zwiększą zakupy. Co 5. badany podzieli się też pozytywną opinią o marce i informacją, w jaki sposób rozwiązała jego problem. Sprawne rozpatrywanie reklamacji jest uznawane za standard. Celem wsparcia e-sklepów  koordynatorzy legislacyjni Izby Gospodarki Elektronicznej przygotowali Poradnik e-Izba reklamacje i zwroty

Autorzy poradnika:

?    Magdalena Golonka,  mecenas, kancelaria Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy

?    Marta Mikołajczyk radca prawny / wspólnik, Porębski i Wspólnicy Sp.k.

?    Robert Sowiński – Robert Sowiński, RADCA PRAWNY / PARTNER, Sowiński i Partnerzy Kancelaria Radców Prawnych i Doradcy Podatkowego sp. p.

?    Rafał Stępniewski, Prezes Zarządu Rzetelna Grupa

?       Michał Żmijewski, adwokat Lubasz i Wspólnicy – Kancelaria Radców Prawnych sp.k.

 Pobierz
PORADNIK E-COMMERCE POLSKA: Marketing online

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018

Sprzedaż przez internet jest wciąż bardzo młodą gałęzią handlu. Całe zespoły pracują nad usprawnieniem działania biznesu w sieci. Jak prowadzić skuteczne kampanie marketingowe w internecie? Z jakich narzędzi korzystać? Prezentujemy poradnik ?Marketing online?.

Dziękujemy Poczcie Polskiej oraz firmie Zanox za wsparcie wydania tego poradnika!Pobierz
PORADNIK E-COMMERCE POLSKA: e-Płatności

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018

Korzystanie z e-płatności jest coraz popularniejsze i łatwiejsze. Na rynku ciągle pojawiają się nowe systemy płatnicze, które przedsiębiorcy dostosowują do potrzeb e-konsumentów. To po części efekt rozwoju gospodarki elektronicznej i e-handlu, a po części przyzwyczajenia społeczeństwa do konsumpcyjnego stylu życia.

W niniejszym poradniku prezentujemy materiały informacyjne, czyli krótkie vademecum co trzeba wiedzieć o płatnościach elektronicznych w Polsce oraz pokazujemy jakie są rodzaje płatności i w jaki sposób można skorzystać na współpracy z operatorem.

Dziękujemy PayU, Poczcie Polskiej oraz firmie Zanox za wsparcie wydania tego poradnika!Pobierz
Poradnik: PYTANIA I ODPOWIEDZI O ROZLICZENIA E-HANDLU

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018

PORADNIK PYTANIA I ODPOWIEDZI O ROZLICZENIA W E-HANDLU.

?Pytania i odpowiedzi o rozliczenia w e-handlu? to minikompendium z informacjami z zakresu księgowości i rozliczeń dla każdego sklepu internetowego. W materiale omówiono 34 zagadnienia rachunkowo- księgowe oraz kadrowe, które najczęściej padają przy obsłudze klientów.

Izba Gospodarki Elektronicznej objęła Poradnik patronatem.Pobierz
21 obowiązków e-sprzedawcy – PRAKTYCZNY PODRĘCZNIK DLA SPRZEDAWCÓW

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018

Przedstawiamy Poradnik 21+ obowiązków sprzedawcy – PRAKTYCZNY PODRĘCZNIK DLA SPRZEDAWCÓW O ZMIANACH ZASAD SPRZEDAŻY W INTERNECIE. Poradnik zawiera REKOMENDACJĘ E-IZBY PRAKTYCZNEGO WDROŻENIA USTAWY O PRAWACH KONSUMENTÓW W SERWISACH INTERNETOWYCH.

Poradnik o obowiązkach sprzedawców w internecie powstał z myślą o tych przedsiębiorcach, którzy prowadzą sprzedaż on-line, czyli zawierają umowy handlowe na odległość. Poradnik jest kompleksowym opracowaniem zawierającym opis i rekomendację interpretacji wszystkich obowiązków, które trzeba spełnić wobec kupujących w sieci, a które wynikają z określonych ustaw parlamentu polskiego, a te z kolei wynikają z wcześniejszych dyrektyw Unii Europejskiej.Pobierz
PORADNIK E-COMMERCE POLSKA: Jak zwiększyć sprzedaż online?

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018

Obecnie każde pytanie dotyczące sprzedaży przez Internet powinno rozpoczynać się już nie słowem ?czy?, ale ?jak?. Wzbogacenie swojej oferty o kanał sprzedaży online jest dziś naturalną odpowiedzią na potrzeby rynku. Niestety wciąż zmagamy się w Polsce z mylnym poglądem, że sprzedaż w Internecie może być prowadzona z marszu i bez przygotowania ? bo przecież skoro tak łatwo w Internecie kupować, łatwo jest w nim również sprzedawać.

Zapraszamy do pobierania Poradnika e-Commerce Polska „Jak sprzedawać online?”.Pobierz
Podatki dla e-Commerce. Jak rozliczać? Jak optymalizować?

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018

Raport ?Podatki dla e-Commerce. Jak rozliczać? Jak optymalizować?? to unikalna publikacja przygotowana przez Advicero Tax, prowadząca inwestorów przez kolejne etapy zakładania oraz prowadzenia e-sklepu, kompleksowo traktująca wszelkie związane z tym zawiłości podatkowe i księgowe. Izba Gospodarki Elektronicznej objęła publikację swoim patronatem.Pobierz
Poradnik e-commerce. Zmiany dotyczące ustawy o ochronie danych osobowych

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018

„Poradnik e-commerce. Zmiany dotyczące ustawy o ochronie danych osobowych” z komentarzem eksperta e-Izby, radcy prawnego Olgierda Porębskiego z Kancelarii Porębski i Wspólnicy.Pobierz
Poradnik „Kody kreskowe w eCommerce. Poradnik Użytkownika”

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018

Przewodnik po kodach kreskowych. Poradnik przygotowany przez GS1 Polska specjalnie z myślą o polskich sklepach internetowych.Pobierz
Biuletyn konferencji „Digital Commerce. Sprzedaż wielokanałowa”

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018

Zapraszamy do lektury biuletynu konferencji e-Izby „Digital Commerce. Sprzedaż wielokanałowa”Pobierz
Wirtualny podręcznik dla licealistów. Jak założyć e-sklep?

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018

W przygotowanie podręcznika ?Jak założyć e-sklep?? zaangażowali się praktycy z branży e-commerce, przedstawiciele takich firm jak: Advicero Tax, Bluerank, Betterment, Kancelaria Lubasz i Wspólnicy, Orba, Poczta Polska, Rzetelny Regulamin, Splio, Symcore, Tradedoubler, TrustedShops. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i pracę włożoną w powstanie publikacji.

Podręcznik powstał w ramach projektu Szkolna Internetowa Gra Giełdowa, którego organizatorami są Giełda Papierów Wartościowych oraz Fundacja im. Lesława A. Pagi.Pobierz
PORADNIK „e-Commerce Polska: Jak przygotować sklep internetowy na gwałtowny wzrost sprzedaży przed świętami??

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018

Okres przedświąteczny, to czas intensywnego wzrostu w handlu elektronicznym, do którego sklepy internetowe powinny się odpowiednio przygotować. W tym celu e-Izba i eksperci z firm zrzeszonych przygotowali poradnik ?e-Commerce Polska: jak przygotować sklep internetowy na gwałtowny wzrost sprzedaży przed świętami?. Zapraszamy do lektury poradnika.Pobierz
PORADNIK „e-Commerce Polska: Przed i po 25 grudnia 2014 r. – co się zmieniło z punktu widzenia przedsiębiorcy?”

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018

Publikacja zawiera porady profesjonalistów z branży e-commerce na temat: nowych regulacji prawnych dotyczących reklamacji po 25 grudnia 2014 r., pokrywania kosztów dostarczenia rzeczy do sprzedawcy przy korzystaniu z rękojmi, pokrywania kosztów demontażu rzeczy, zmiany okresu przez który domniemywa się, że wada rzeczy istniała w chwili przekazania jej konsumentowi, a także wyjątków w prawie związanych z odstąpieniem od umowy na odległość.Pobierz
PORADNIK „e-Commerce Polska: Open Source i dedykowane rozwiązania technologiczne”

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018

Porady profesjonalistów z branży e-commerce, inspirujące case studies, wskazówki na temat prowadzenia i rozwoju e-sklepu – to wszystko czeka na czytelników bezpłatnej publikacji, przygotowanej przez ekspertów Izby Gospodarki Elektronicznej – ?Poradnik e-Commerce Polska: Open Source i dedykowane rozwiązania technologiczne?.Pobierz
PORADNIK „e-Commerce Polska: jak przygotować biuro podróży na wzrost sprzedaży przed feriami zimowymi?””

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018

Ferie to doskonały czas dla branży turystycznej, aby zwiększyć sprzedaż i wzmocnić pozycję marki na rynku. Klienci szukają hoteli i ośrodków narciarskich, szkoły organizują wyjazdy, a ośnieżony krajobraz sprawia, że każdy marzy o szusowaniu po białym stoku. Z drugiej strony mamy turystów, którzy planują ferie spędzić pod palmami na egzotycznej plaży ? stworzenie unikatowej kampanii, przeznaczonej dla jednej i drugiej grupy docelowej, to połowa sukcesu. Co składa się na pozostałe 50%? Na to pytanie odpowiadają eksperci Izby Gospodarki Elektronicznej.Pobierz
Poradnik e-Commerce Polska: Jednolity Plik Kontrolny

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018

Jednolity Plik Kontrolny będzie obowiązywał 1 842 589 przedsiębiorstw zarejestrowanych w Polsce i podlegających polskiej ordynacji podatkowej. Wnosi on ujednolicenie formy i automatyzację procesów weryfikacji poprawności ksiąg podatkowych, co ma być podstawą do przyspieszenia oraz ułatwienia zarówno kontroli skarbowych jak również procesów rozliczeniowych w przedsiębiorstwach.Pobierz
Poradnik e-Commerce Polska: Jak wygląda wejście sklepu w model omnichannel?

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018Pobierz
e-Commerce Polska: Rewolucja w ochronie danych osobowych? Istotne zmiany dla przedsiębiorcy

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018

Izba Gospodarki Elektronicznej wraz z Partnerami prawnymi działającymi w branży e-commerce opracowała podręcznik dotyczący zmian w zakresie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) i ich znaczenia z punktu widzenia przedsiębiorców. Publikacja stanowi analizę wyzwań oraz konsekwencji, jakie przynosi zmiana przepisów w zakresie ochrony danych osobowych.Pobierz
e-Commerce Polska: e-Logistyka

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018Pobierz
e-Commerce Polska: Handel transgraniczny

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018

Sprzedaż za pośrednictwem internetu otwiera możliwości dotarcia do klientów spoza rodzimego rynku. Jak zatem skutecznie dotrzeć z ofertą do zagranicznego użytkownika? Jak generować sprzedaż poza granicami kraju bez ryzyka alokacji dużych środków na start? Na co przedsiębiorcy oferujący transgraniczną sprzedaż powinni zwrócić uwagę w kwestii prawa podatkowego? Między innymi na te pytania odpowiadają eksperci e-Izby na łamach poradnika ?e-Commerce Polska: Handel transgraniczny?.Pobierz
Poradnik e-Izby: Kupuję w Internecie

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018

Poradnik ?Kupuję w internecie? zawiera: prawa konsumenta, opis procesu zakupowego, dekalog bezpiecznych zakupów online oraz wskazówki, jak kupować w Internecie. Miniporadnik będzie dystrybuowany przez: Akademię Leona Koźmińskiego – zostanie także włączony jako materiał do zaliczeń przedmiotów z zakresu e-commerce i przekazany studentom; przez PARP; Fundację im. Lesława A. Pagi; NASK. e-Izba planuje również dystrybucję poradnika do szkół ponadgimnazjalnych zarówno wśród nauczycieli jak i uczniów.Pobierz
Poradnik e-Izby: Jak przygotować sklep internetowy na gwałtowny wzrost sprzedaży przed świętami?

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018

Statystycznie Polacy wydają na prezenty mikołajkowe 100 zł a na bożonarodzeniowe od 201 do 500 zł. Zakupy przez internet robi już 55% internautów a 68%  odwiedza regularnie e-sklepy? dlatego raz do roku przed świętami e-sklepy notują duży i gwałtowny wzrost sprzedaży. Zakupy przez internet są wygodne ? nie trzeba biegać po sklepach, stać w kolejkach. Ten czas można spędzić na przygotowaniu domowe, świątecznej atmosfery. Jednak aby zakupy w internecie były rzeczywiście przyjemne, sklepy internetowe muszą przygotować się na świąteczny peak sprzedażowy. Dziękujemy zaangażowanym w poradnik ekspertom Izby Gospodarki Elektronicznej: Witoldowi Chomiczewskiemu Lubasz i Wspólnicy- Kancelaria Radców prawnych Sp. k., Bartoszowi Misiaszkowi Beyond.pl, Zbyszkowi Nowickiemu Bluerank, Piotrowi Oraczowi Marketizator, Annie Rak Trusted Shops, Alexandrze Wesołowskiej TradeTracker, Michałowi Wojciechowiczowi  oraz redaktorowi głównemu Katarzynie Jeznach.Pobierz
Poradnik e-Izby: Jak przygotować sklep internetowy na Walentynki?

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018Pobierz
Poradnik e-Izby: Kobiety w e-commerce

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018Pobierz
Poradnik e-Izby: social commerce

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018Pobierz
Kochamy e-Niedziele. Polacy o zakupach i pracy w niedziele

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018Pobierz
7 grzechów głównych sprzedawców B2B w e-commerce

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018Pobierz
Poradnik e-Izby: e-mail marketing

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018Pobierz
RODO – Glossary of key terms

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 19.07.2018Pobierz
Poradnik e-Izby: Performance marketing

Rodzaj pliku:
Rozmiar pliku: 0 bytes
Data dodania: 23.02.2018Pobierz