Forum Gospodarki Cyfrowej: Płatności w e-commerce – przyszłość po pandemii

...

Już 22 czerwca br. odbędzie się kolejna edycja Forum Gospodarki Cyfrowej organizowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej. Tematyka tegorocznego Forum skupi się wokół metod i technologii płatności w e-commerce. W agendzie przewidziane są prelekcje oraz panele dyskusyjne obejmujące m.in. najnowocześniejsze rozwiązania płatnicze, trendy ze świata bankowości oraz najważniejsze zmiany legislacyjne. Partnerami Głównymi Forum Gospodarki Cyfrowej: Płatności w e-commerce – przyszłość po pandemii są: Bank Pocztowy, Przelewy24 oraz VISA.

FGC, organizowane przez e-Izbę, jest najważniejszym spotkaniem liderów polskiej branży e-commerce w Polsce, miejscem wymiany informacji z zakresu wyzwań gospodarki cyfrowej oraz międzynarodowych trendów. Tegoroczna edycja wydarzenia zgromadzi ekspertów świata finansów oraz przedstawicieli polskiego biznesu, którzy porozmawiają o przyszłości płatności cyfrowych w dobie post-covid.

Rok 2020 to zdecydowanie rok elektronicznego handlu i elektronicznego pieniądza. Czas ten pokazał, iż polscy konsumenci na dobre zasmakowali już  w wygodnych płatnościach przy pomocy kart płatniczych, szybkich przelewów czy jednego kliknięcia i wykorzystują te metody sprawnie, zarówno w kanałach online, mobile, jak i offline, jeśli rozwiązanie na to pozwala. Dodatkowo, w roku pandemii, takie formy płatności uznają nie tylko za wygodniejsze, ale i bezpieczniejsze.

– W kwestii płatności zapewne dalej będziemy obserwować zdecydowany zwrot w stronę transakcji bezgotówkowych, zarówno w świecie online, jak i tradycyjnym handlu. Polska na tle innych krajów jest liderem, jeśli chodzi o ilość sposobów płatności, jakie dostarczane są konsumentom. Znajdujemy się również wśród największych entuzjastów nowych technologii, co widać po nowych sposobach płatności przyjmujących się z taką łatwością w naszym kraju. Podczas Forum Gospodarki Cyfrowej: Płatności w e-commerce – przyszłość po pandemii zgłębimy temat najnowszych metod płatności cyfrowych, panujących trendów i przyszłości post-covid. Zapraszam do udziałuPatrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej.

– Czas pandemii, który mam nadzieję, przechodzi powoli do przeszłości, jest dla całej światowej gospodarki testem umiejętności szybkiej adaptacji do zupełnie nowych warunków w ekstremalnie krótkim czasie. Dla wielu branż, jak np. dla bankowości – to czas konieczności zachowania nieprzerwanej ciągłości działania oraz minimalizacji fizycznego kontaktu banku z klientem.  Dokonywanie wszelkich operacji finansowych w sposób zdalny wymusza przyspieszony rozwój technologicznych innowacji. Kluczowa staje się weryfikacja cyfrowej tożsamości klientów banków i bezpieczeństwo transakcji bankowych Marcin Ledworowski, Członek Zarządu Banku Pocztowego. 

 Ważnym trendem, na który należy zwrócić uwagę, jest integracja kanałów sprzedaży i komunikacji marek w modelu omnichannel. Klienci oczekują możliwości swobodnej migracji między procesami online i offline, a sprzedawcy i dostawcy usług płatniczych powinni im to maksymalnie ułatwić. Zastosowanie rozwiązań omnichannel powala na zsynchronizowanie zakupów dokonywanych poprzez aplikację, sklep internetowy czy w sklepie fizycznym. Proces ten może być wyzwaniem technologicznym, ale pod względem biznesowym dzisiaj jest także koniecznością. O tym oraz o innych rozwiązaniach związanych z płatnościami online będziemy mówić podczas panelu „Przyszłość płatności w e-Commerce – aspekty technologiczne i biznesowe”, na który już dzisiaj zapraszam – mówi Jacek Kinecki, CCO w Przelewy24.

 

Forum Gospodarki Cyfrowej: Płatności w e-commerce – przyszłość po pandemii odbędzie się w formule zdalnej, a udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Program oraz zapisy: https://forumgc.pl/

Partnerami Głównymi wydarzenia są: Bank Pocztowy, Przelewy24 oraz VISA.

 

 

 

Partnerzy Medialni: e-biznes.pl, E-commerce w Praktyce, My Company Polska, Nowa Sprzedaż, telestudent.pl

Zobacz także:

Rynek e-commerce w Finlandii
Rynek e-commerce w Finlandii

📢Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą publikacją z cyklu analiz zagranicznych rynków e-commerce.   🔷Tym razem opisujemy […]

Czytaj więcej
Taki Sam Start. Materiały dla konsumentów
Taki Sam Start. Materiały dla konsumentów

W ramach projektu „Taki Sam Start” eksperci Izby Gospodarki Elektronicznej przygotowali pakiet materiałów edukacyjnych z ważnymi treściami […]

Czytaj więcej
Webinar “Nowe zasady prezentowania opinii konsumentów i plasowania ofert w świetle dyrektywy Omnibus”
Webinar “Nowe zasady prezentowania opinii konsumentów i plasowania ofert w świetle dyrektywy Omnibus”

Zapraszamy na webinar Szkoły Gospodarki Cyfrowej na temat: “Nowe zasady prezentowania opinii konsumentów i plasowania ofert w […]

Czytaj więcej
Dołącz do e-Izby
Widzisz błąd na stronie?