e-Izba Round Table ,,Równe ramy konkurencyjne dla polskich i chińskich e-przedsiębiorców”

...

W poniedziałek 8.06 o godz. 15.00 odbędzie się organizowane przez Izbę Gospodarki Elektronicznej kolejne wydarzenie: e-Izba Round Table. Round Table będzie dotyczyło ram konkurencyjnych dla polskich i azjatyckich e-przedsiębiorców. 

Nierówne ramy konkurencyjne dla sprzedawców internetowych dotykają zwłaszcza MŚP, dla których niemożliwym jest konkurowanie z azjatyckimi przedsiębiorcami, sprzedającymi swoje towary do Polski bez VAT i cła. Ponadto, azjatyckich przedsiębiorców nie obejmują wymogi względem oferowanych produktów, które są natomiast obligatoryjne dla przedsiębiorców z Europy.

“Zwłaszcza w aktualnej sytuacji pandemii należy wspierać rodzimych przedsiębiorców. Ważnym jest, aby wszyscy sprzedawali na równych zasadach konkurencyjnych. Jako branża oczekujemy, że  administracja rządowa przyjrzy się uważnie warunkom na jakich produkty z Chin pojawiają się na naszym rynku. Brak obciążenia ich podatkiem VAT czy cłem powoduje, że polski biznes nie może konkurować cenami ze sprzedawcami z Azji. Nie mówiąc już o tym, że produkty z Azji nie wymagają certyfikacji jakości tak jak produkty sprzedawane na terenie Unii Europejskiej. Dla polskiego biznesu ważne jest, aby ta sytuacja się zmieniła. Równe ramy podatkowe i prawne to podstawa.” – mówi Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Zarządu Izby Gospodarki Elektronicznej

Podczas najbliższego e-Izba Round Table ,,Równe ramy konkurencyjne dla polskich i chińskich e-przedsiębiorców” zostanie poddana analizie obecna sytuacja elektronicznego handlu transgranicznego oraz czynniki wpływające na popularność azjatyckich platform zakupowych. Specjaliści podzielą się swoimi spostrzeżeniami względem przełożenia perspektywy biznesowej na legislacyjną, a co za tym idzie, wyrównania ram konkurencyjnych dla przedsiębiorców z branży cyfrowej. 

 

e-Izba Round Table: 8.06 o godz. 15.00, online

 

e-Izba Round Table poprowadzi r.pr. Witold Chomiczewski, pełnomocnik ds. legislacji e-Izby, Kancelaria Lubasz i Wspólnicy. Gośćmi e-Izby w Round Table będą: 

  • dr Krzysztof Mazur – podsekretarz stanu, Ministerstwo Rozwoju,
  • Łukasz Sarek – analityk ds. gospodarki Chin, Ośrodek Badań Azji, 
  • Ignacy Święcicki – kierownik zespołu gospodarki cyfrowej, Polski Instytut Ekonomiczny
  • Szymon Bujalski –  dyrektor e-commerce, Empik S.A.

W Round Table wystąpi również: Patrycja Sass-Staniszewska – prezes Izby Gospodarki Elektronicznej. 

e-Izba Round Table obędzie się online, a udział w nim jest możliwy dzięki rejestracji, na podstawie której wystosowane zostaną zaproszenia z linkiem dostępu. 

Formularz rejestracyjny: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSegTEDDttdPMZmdagDfKNDPgxiFZCef-w8oYs9oSIIuVrnEtg/viewform

Zobacz także:

e-Izba Digital Talk: Premiera poradnika “Zrównoważony e-commerce”
e-Izba Digital Talk: Premiera poradnika “Zrównoważony e-commerce”

E-commerce znajduje się na ścieżce szybkiego wzrostu. Według analizy PwC [1] wartość polskiego e-commerce w 2026 r. […]

Czytaj więcej
SGC: W pogoni za klientem: IG Tracking, nowe narzędzie do targetowania i segmentowania klientów e-commerce
SGC: W pogoni za klientem: IG Tracking, nowe narzędzie do targetowania i segmentowania klientów e-commerce

Zapraszamy na najbliższe zajęcia Szkoły Gospodarki Cyfrowej, które odbędą się już w piątek 23.04.2021 o godz. 11:00. […]

Czytaj więcej
SGC: Nowe zasady opodatkowania VAT w e-commerce
SGC: Nowe zasady opodatkowania VAT w e-commerce

Zapraszamy na najbliższe zajęcia Szkoły Gospodarki Cyfrowej, które odbędą się już w środę 21.04.2021 o godz. 11:00. […]

Czytaj więcej
Dołącz do e-Izby
Widzisz błąd na stronie?