„Bezpieczna Biebrza” – wspólna akcja Przelewy24 i Fundacji dla Biebrzy

...

Przelewy24 oraz Fundacja dla Biebrzy startują z projektem wsparcia dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz edukacji w zakresie ochrony środowiska. Zrealizowanie zakładanych celów możliwe będzie dzięki organizacji zbiórki środków w ramach dedykowanej strony internetowej.

Pożar, który zniszczył niedawno na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego cenne przyrodniczo obszary oraz zmiany klimatyczne niosące widmo suszy, która jest realnym zagrożeniem dla terenów podmokłych i lasów, pokazują jak ważne jest odpowiednie przygotowanie jednostek biorących udział
w walce z żywiołem. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia pożarów oraz zapobiec podobnym katastrofom, Przelewy24 oraz Fundacja dla Biebrzy w ramach akcji „Bezpieczna Biebrza” wspólnie rozpoczynają zbiórkę środków, które w całości zostaną przeznaczone na działania prewencyjne, edukacyjne oraz doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej.

Na potrzeby akcji została utworzona dedykowana strona internetowa https://www.przelewy24.pl/bezpieczna-biebrza, poprzez którą możliwe będzie dokonanie wpłaty na rzecz Strażaków. Darczyńcy będą mogli przekazać dowolną kwotę wsparcia, a za bezpieczną realizację transakcji odpowiada serwis Przelewy24, udostępniając bezpośrednio na stronie szereg najpopularniejszych metod płatności.

– Kwietniowy pożar na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego pokazał nam jak bardzo jesteśmy nieprzygotowani na taki żywioł. Poświęcenie i ciężka praca strażaków nie przyniosą efektów jeśli nie będą oni wyposażeni w specjalistyczny sprzęt niezbędny na terenach bagiennych. Trudno gasić torfowiska idąc na linię ognia jedynie z ręcznymi tłumicami. Postępująca susza sprawia, że nie zastanawiamy się obecnie czy bagna biebrzańskie jeszcze się zapalą, ale kiedy – mówi Małgorzata Stanek, prezes zarządu Fundacji. – Chcemy być w przyszłości lepiej przygotowani by zapobiegać zagrożeniu lub szybko zażegnać żywioł.

– Wierzymy, że działania prewencyjne w tym przypadku są niezwykle istotne, dlatego działając wspólnie z Fundacją dążymy do zwiększenia bezpieczeństwa zagrożonych terenów oraz budowania świadomości ekologicznej w społeczeństwie. Mamy nadzieję, że dzięki zbiórce w ramach akcji „Bezpieczna Biebrza” możliwe będzie zapobieganie podobnym katastrofom w przyszłości. – dodaje Jacek Kinecki, CCO Przelewy24.

Głównym celem zbiórki jest zapewnienie odpowiedniego zaplecza sprzętowego dla jednostek szybkiego reagowania, umożliwiającego m.in. dotarcie do trudno dostępnych terenów. Środki zostaną przeznaczone także na działania związane z edukacją i odpowiednim przeszkoleniem strażaków oraz przewodników biebrzańskich w zakresie bezpieczeństwa oraz pierwszej pomocy.

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.przelewy24.pl/bezpieczna-biebrza, gdzie również można dokonać wpłaty na rzecz akcji „Bezpieczna Biebrza”. Partnerem akcji jest Foods by Ann.

______________

Przelewy24 od ponad 16 lat współtworzy polską branżę e-commerce, dostarczając największą na rynku liczbę rozwiązań płatniczych. Operator obsługuje zarówno największe jak i małe e-biznesy oferując partnerom ponad 350 metod płatności, a najwyższy poziom usług zapewniają stale ulepszane rozwiązania informatyczne.

Fundacja Dla Biebrzy powstała celem promocji regionu i ochrony środowiska przyrodniczego Biebrzańskiego Parku Narodowego i okolic. Poprzez popularyzację wiedzy dotyczącej ekologii oraz zrównoważonego rozwoju wpływa na rozwój świadomości oraz utrzymanie dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Rzeczypospolitej Polskiej. W ramach swojej działalności Fundacja wspiera także jednostki samorządu terytorialnego, organy administracji państwowej oraz wszelkie instytucje samorządowe, państwowe i prywatne w zakresie ochrony środowiska przyrodniczego.

 

Kontakt dla mediów:

Magdalena Grablewska

Marketing Manager Przelewy24

Mail: Magdalena.grablewska@przelewy24.pl

Tel. 603 883 889

Zobacz także:

E-eksport B2B. Stwórz strategię
E-eksport B2B. Stwórz strategię

„Kiedy podejmujemy decyzję o ekspansji na konkretne rynki, musimy dokładnie określić, w jaki sposób chcemy jej dokonać. […]

Czytaj więcej
Pakiet VAT e-commerce. WSTO oraz procedura VAT-OSS
Pakiet VAT e-commerce. WSTO oraz procedura VAT-OSS

Zapraszamy na najbliższe zajęcia Szkoły Gospodarki Cyfrowej, dedykowane przedstawicielom e-sklepów oraz platform sprzedażowych, które odbędą się już […]

Czytaj więcej
Sente nową firmą zrzeszoną w e-Izbie
Sente nową firmą zrzeszoną w e-Izbie

W ostatnim czasie do społeczności firm zrzeszonych w e-Izbie dołączyło Sente, firma specjalizująca się w projektowaniu i wdrażaniu […]

Czytaj więcej
Dołącz do e-Izby
Widzisz błąd na stronie?